Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
31 grudnia 2012

Policja ostrzega przed zabawą z fajerwerkami

Policja ostrzega przed zabawą z fajerwerkami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i rozwagę przy zabawie wyrobami pirotechnicznymi. Ze względu na to, że sylwestrowy wieczór to moment głośnych imprez i spożywania sporej ilości alkoholu, zachowajmy rozsądek zabawą z fajerwerkami.

Zbyt duża ilość alkoholu we krwi wpływa znacząco na naszą koncentrację, równowagę, ale także zdrowy rozsądek. Ludziom często wydaje się, że są niezniszczalni i nie próbują nawet zachować ostrożności. Co roku szpitale przeżywają oblężenie przez nieostrożność ludzi bawiących się wyrobami pirotechnicznymi. Zdarzają się nie tylko osoby ranne, ale także ofiary śmiertelne.

Policja ostrzega przed fajerwerkami niewiadomego pochodzenia. Należy używać ich zgodnie z dołączoną instrukcją, a ta musi być, zgodnie z obowiązującymi przepisami, napisana w języku polskim.

- Musimy pamiętać, że niewłaściwe wykorzystanie wyrobów pirotechnicznych może spowodować szkody, a także narażanie życia i zdrowia innych. To zaś może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną. Poza tym przypominamy, że sprzedawanie fajerwerków niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia - informuje policja.

Należy pamiętać o tym by petardami nie bawiły się dzieci oraz o tym by nie podchodzić i nie dotykać, które nie wybuchły.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!