Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
31 grudnia 2012

Podsumowanie: czym żyło Jastrzębie w 2012 roku?

Podsumowanie: czym żyło Jastrzębie w 2012 roku?

Protesty przeciwko ACTA, spory w JSW, sukcesy hokeistów - tym w mijającym roku interesowali się mieszkańcy naszego miasta. Co jeszcze znalazło się w naszym zestawieniu?

Rekord jastrzębskiej WOŚP
2012 roku rozpoczął się od miłej informacji. Okazało się, że podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać rekordową sumę blisko 102 tysiące złotych.

Nie dla ACTA
W styczniu młodzi jastrzębianie, podobnie jak wielu ludzi w całym kraju wyszli na ulicę. Na dzień przed podpisaniem przez premiera międzynarodowej umowy ACTA, w całej Polsce odbywały się liczne protesty. Jastrzębianie postanowili dołączyć do akcji. Za pośrednictwem portalu społecznościowego rozesłali informacje dotyczące szczegółów pochodu. Później organizator protestów Jakub Król został oskarżony o organizację nielegalnej demonstracji. W toku procesu sąd uznał go za winnego, ale odstąpił od wymierzania mu kary.

Tragedia rodzinna
W czerwcu w jednym z mieszkań w centrum Jastrzębia-Zdroju policja znalazła ciała trzech osób - mężczyzny, kobiety oraz ich córki. 41-letni policjant miał zabić żonę i córkę, a potem popełnić samobójstwo poprzez powieszenie. Śledztwo nadal jest w toku.

Strajk w JSW
Uwagę wielu mieszkańców przykuwały spory między związkowcami a zarządem JSW, których kulminacją był strajk przeprowadzony 6 lipca, w rocznicę debiutu giełdowego spółki. Związki domagały się m.in. podwyżki płac i zniesienia niekorzystnych zapisów w umowach dla nowych pracowników JSW. Strony nie mogły dojść do porozumienia i kolejny strajk, odbył się 19 października. Wtedy to kopalnie stanęły na całą dobrę.

Rozpad "Symetrii"
Latem dowiedzieliśmy się o rozpadzie popularnego w mieście zespołu „Symetria”. Po odejściu z zespołu Grzegorza Żygonia pozostali muzycy postanowili stworzyć nowy zespół – "Sugarskull", którego wokalistką została kobieta - Ola Kasprzyk.

Gol Kamila Glika w meczu z Anglią
W środę 17 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się mecz między reprezentacją Polski i Anglii. W 70. minucie wyrównującego (1:1) gola strzelił Kamil Glik. Po dośrodkowaniu Obraniaka jastrzębianin uderzył głową i skierował piłkę w niepilnowany lewy róg bramki.

Hokeiści z Pucharem
We wrześniu wprowadziliśmy na portalu JastrzebieOnline.pl transmisje meczów JKH GKS Jastrzębie, które cieszą się ogromną popularnością. W tym roku nasi hokeiści radzili sobie bardzo dobrze. A ukoronowaniem ich wysiłków był zdobyty w grudniu Puchar Polski.

Ważne wizyty
W tym roku miasto odwiedził prezydent Polski Bronisław Komorowski, który wziął udział w Akademii Barbórkowej z okazji 50-lecia istnienia kopalni Jas-Mos. W Jastrzębiu gościli również dziennikarz i muzyk Jan Pospieszalski, była miss Polonia Ewa Wachowicz, Superniania Dorota Zawadzka, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga oraz byłby minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało

Sąd Najwyższy skazał podpalacza z Ruptawy na dożywocie Sąd Najwyższy skazał podpalacza z Ruptawy na dożywocie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
blee03.01.2013 16:17

Ja dodaję serię potrąceń na pasach. Chyba rekord to był, no i błyskawiczną reakcję postawienia lampek na pasach, żeby przechodziło się bardziej kolorowo:D

mk01.01.2013 6:52

Jeszcze bym dodał do "sukcesów" PO podpisanie po cichu zezwolenia na GMO w Polsce...

Olek31.12.2012 22:01

1." Nie tak bystro płynie rzeka, * Jak nam prędko czas ucieka; * Dzień za dniem, a rok za rokiem * Przemija niezwrotnym krokiem.

2. Tak prędko rok przeszły minął, * Że właśnie w momencie zginął * I spłynął z tej doczesności * W bezdenne morze wieczności.

3. Szczęśliwy ten, kto wspomina * Że każdy dzień i godzina * Była Bogu poświęcona * I zbawiennie przepędzona.

4. Boże bądź i w Roku Nowym * Nam na ratunek gotowym; * Błogosław, Boże łaskawy, * Nasze prace i zabawy".

Wszystkim,którzy na ten portal zaglądają życzę w Nowym Roku 2013 powodzenia i z życia zadowolenia.

Olek31.12.2012 21:55

Miniony rok był trudny dla PO. ACTA, Amber Gold, sól drogowa , porażka z budową autostrad. Te "trudne" sprawy dotyczyły pośrednio także mieszkańców naszego miasta.Ktoś za te "sukcesy" zapłaci.Zgadnij koteczku kto?

cukero31.12.2012 21:15

Symetria - roz miołech "szczynście" paczec na zachowane ich wokalisty w sklepie żobka obok poczty.
Wieś przez duże "W".

ej?? Ktoś nas rovi w kon31.12.2012 20:14

Co to za zespół ta symetria, nigdy tego nie słyszałem, a ponoć poruszyła mnie wiadomość?Mam Antyradio w domu i Radio Zet w robocie - nigdy tego tam nie słyszałem!!???

Olek31.12.2012 20:13

Wielka szkoda,że Bula nie widziałem.Akademia była tylko dla samych swoich.Natomiast wielki szacunek dla Jakuba Króla.

Pokaż wszystkie opinie (19)