Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 stycznia 2013

Jastrzębianie znów pojadą na misję do Paragwaju

Jastrzębianie znów pojadą na misję do Paragwaju
fot. www.to-misja.pl

Już po raz kolejny grupa jastrzębian pojedzie na misję medyczną do Paragwaju. Ksiądz Wojciech Grzesiak, wraz z grupą lekarzy będą pomagali miejscowej ludności.

To trzeci raz kiedy jastrzębianie odwiedzą wioski w Paragwaju. Tym razem pięcioosobowa grupa wyruszy 15 stycznia z lotniska w Krakowie. W składzie misji medycznej znajdą się: Grażyna Adamek (lek. specjalista chorób wewnętrznych), Anna Morcinek (lek. pracująca na oddziale wewnętrznym), Aleksandra Zabielska (stomatolog), Marek Widenka (lek. specjalista chorób wewnętrznych) oraz ksiądz Wojciech Grzesiak, na co dzień kapelan Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

- Oczywiście bilety jak w każdej misji finansujemy sobie sami, jadąc na własny urlopach - mówił ksiądz Grzesiak.

Jeszcze przed wyruszeniem członkowie misji skontaktowali się z siostrą będącą na miejscu w Paragwaju by spytać czego mieszkańcy najbardziej potrzebują. Jastrzębianie wezmą ze sobą m.in. leki przeciwbólowe, środki profilaktyki stomatologicznej, opatrunki czy sprzęt medyczny. Większość leków jednak trzeba będzie zakupić na miejscu, ze względu na ograniczony bagaż i niemożność wysłania w to miejsce kuriera.

- Widzimy sens w kontynuacji naszych działań. Chcemy pomagać bo mieszkańcy Paragwaju czekają na tę pomoc - mówi ksiądz Grzesiak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia  Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia

Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Izabela04.01.2013 13:38

Proponuję stanąć pod jakimkolwiek ośrodkiem zdrowia i tam pomagać ludziom w jastrzębiu (dostanie się na wizytę do niektórych lekarzy graniczy z cudem ) Jastrzębiacy też zasługują na pomoc

Znawca03.01.2013 20:42

@Gość Same bilety tam to koło 5k...

Gość03.01.2013 15:53

Tez chcialbym pojechac... Ktos wie ile kosztuje bilet i pobyt?