Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
4 stycznia 2013

Mieszkańcy Jastrzębia lubią chodzić do kina 3D

Mieszkańcy Jastrzębia lubią chodzić do kina 3D
fot. PO Jastrzębie

Od momentu kiedy w kinie Centrum jest możliwość wyświetlania filmów w 3D, frekwencja zwiększyła się około 3-krotnie! Widać, że jastrzębianie wolą korzystać z miejscowego kina niż jechać np. do Rybnika, jak to bywało w przeszłości.

17 sierpnia 2012 jastrzębskie kino wyświetliło pierwszy film w 3D. Była to bajka "Merida Waleczna". Od tamtej pory mieszkańcy Jastrzębia chodzą do kina znacznie częściej. Warto zaznaczyć, że aktualnie filmy w technologii 3D to ponad połowa wszystkich wyświetlanych w kinie Centrum.

Jak powiedział nam Marek Krawczyk, kierownik kina, największą popularnością cieszyły się takie filmy jak "Jesteś Bogiem" czy "Hobbit". Duża frekwencja zawsze dopisuje również przy bajkach i filmach rodzinnych.

Przypomnijmy, jastrzębskie kino dzięki środkom miasta i Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej zmodernizowało dużą salę. Zamontowano srebrny ekran, nowe nagłośnienie oraz specjalną przystawkę 3D, dzięki której można oglądać produkcje w najnowszej technologii. Koszt prac wyniósł 575 tysięcy złotych.

Aktualny repertuar kina można znaleźć na stronie MOK lub w naszym portalu w dziale Zapowiedzi wydarzeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal? Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal?

Co  dalej z kinem? Głos zabiera właściciel budynku Co dalej z kinem? Głos zabiera właściciel budynku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Ania z Zebrzydowic07.01.2013 8:31

Kino jak najbardziej na plus. Bardzo mi się podoba w waszym kinie i będę tam częstym gościem.

do KKK05.01.2013 0:11

wcześniej to oni se uchwalili plan zagospodarowania "puszczy", czyli strefy centrum gdzie zapisali, ze inwestor ma zbudować hipermarkety i galerię handlową z multikinem. Inwestor się nawet pojawił i postawił tablicę informacyjną, ale po kilku latach zrezygnował. W każdym razie przez kilka lat władze miasta gadały, ze nie będą kina centrum remontować, bo przecież wkrótce powstanie multikino.

kinomanka04.01.2013 22:42

hobbit w 3d to dramat,może 10% filmu jest w 3d reszta zwykly obraz w zwyklej technice,poza tym ekran nie dostosowany do 3d

kKK04.01.2013 21:55

A nie szło tego zrobić wcześniej. Betony.

:D04.01.2013 16:53

To dzięki depenalizacji wiadomo czego, wiadomo gdzie w Czechach:D Popatrzcie tylko na tytuły. Dzieci na pewno w naszym mieście przybędzie.
Zastanawia mnie tylko koszt modernizacji. Nie taniej byłoby użyć aluminiowego ekranu?:D:D:D

blee04.01.2013 16:49

Wiadomo, ludzi trzeba karmić nowościami, a nie odgrzewanym kotletem na Dniach Jastrzębia...

mamis04.01.2013 13:11

pozytyw - mamy fajne kino, do ktorego wreszcie chodza ludzie, wreszcie sa filmy całkiem aktualne i gdzie tu powód do narzekan?

Pokaż wszystkie opinie (19)