Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 stycznia 2013

Mieszkańcy Jastrzębia lubią chodzić do kina 3D

Mieszkańcy Jastrzębia lubią chodzić do kina 3D
fot. PO Jastrzębie

Od momentu kiedy w kinie Centrum jest możliwość wyświetlania filmów w 3D, frekwencja zwiększyła się około 3-krotnie! Widać, że jastrzębianie wolą korzystać z miejscowego kina niż jechać np. do Rybnika, jak to bywało w przeszłości.

17 sierpnia 2012 jastrzębskie kino wyświetliło pierwszy film w 3D. Była to bajka "Merida Waleczna". Od tamtej pory mieszkańcy Jastrzębia chodzą do kina znacznie częściej. Warto zaznaczyć, że aktualnie filmy w technologii 3D to ponad połowa wszystkich wyświetlanych w kinie Centrum.

Jak powiedział nam Marek Krawczyk, kierownik kina, największą popularnością cieszyły się takie filmy jak "Jesteś Bogiem" czy "Hobbit". Duża frekwencja zawsze dopisuje również przy bajkach i filmach rodzinnych.

Przypomnijmy, jastrzębskie kino dzięki środkom miasta i Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej zmodernizowało dużą salę. Zamontowano srebrny ekran, nowe nagłośnienie oraz specjalną przystawkę 3D, dzięki której można oglądać produkcje w najnowszej technologii. Koszt prac wyniósł 575 tysięcy złotych.

Aktualny repertuar kina można znaleźć na stronie MOK lub w naszym portalu w dziale Zapowiedzi wydarzeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum

Do kina wezwano straż pożarną. Co się stało? Do kina wezwano straż pożarną. Co się stało?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Ania z Zebrzydowic07.01.2013 8:31

Kino jak najbardziej na plus. Bardzo mi się podoba w waszym kinie i będę tam częstym gościem.

do KKK05.01.2013 0:11

wcześniej to oni se uchwalili plan zagospodarowania "puszczy", czyli strefy centrum gdzie zapisali, ze inwestor ma zbudować hipermarkety i galerię handlową z multikinem. Inwestor się nawet pojawił i postawił tablicę informacyjną, ale po kilku latach zrezygnował. W każdym razie przez kilka lat władze miasta gadały, ze nie będą kina centrum remontować, bo przecież wkrótce powstanie multikino.

kinomanka04.01.2013 22:42

hobbit w 3d to dramat,może 10% filmu jest w 3d reszta zwykly obraz w zwyklej technice,poza tym ekran nie dostosowany do 3d

kKK04.01.2013 21:55

A nie szło tego zrobić wcześniej. Betony.

:D04.01.2013 16:53

To dzięki depenalizacji wiadomo czego, wiadomo gdzie w Czechach:D Popatrzcie tylko na tytuły. Dzieci na pewno w naszym mieście przybędzie.
Zastanawia mnie tylko koszt modernizacji. Nie taniej byłoby użyć aluminiowego ekranu?:D:D:D

blee04.01.2013 16:49

Wiadomo, ludzi trzeba karmić nowościami, a nie odgrzewanym kotletem na Dniach Jastrzębia...

mamis04.01.2013 13:11

pozytyw - mamy fajne kino, do ktorego wreszcie chodza ludzie, wreszcie sa filmy całkiem aktualne i gdzie tu powód do narzekan?

Pokaż wszystkie opinie (19)