Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
4 stycznia 2013

Noclegownia przy Wodzisławskiej pęka w szwach

Noclegownia przy Wodzisławskiej pęka w szwach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Uruchomiona 1 listopada noclegownia dla bezdomnych, która mieści się przy ulicy Wodzisławskiej, jest niemal ciągle pełna. Aby nie odmawiać przyjęcia potrzebującym, czasami dostawiane są dodatkowe materace.

W noclegowni przygotowano kilka pokoi, gdzie znajduje się miejsce dla 28 osób. Jak przyznaje pełnomocnik prezydenta do spraw oświaty, polityki społecznej i ochrony środowiska Franciszek Piksa w rozmowie z Radiem90, zainteresowanie jest ogromne.

- Budowaliśmy tą noclegownię, aby mieli alternatywę, mieli możliwość przenocowania. I tam jest 28 miejsc, tyle tam osób jest. Z pewnością to się zmienia, bo czasem ktoś przyjdzie, czasem go nie ma. Bywają dni, że tych miejsc brakuje. Wtedy dajemy możliwość przespania się na materacu i wtedy muszą w taki sposób przenocować – powiedział Piksa.

W budynku jest pięć pokoi, dwie łazienki oraz kuchnia. Pomieszczenia są wyposażone w meble i niezbędne sprzęty. Jedynym warunkiem, którzy muszą spełnić osoby bezdomne to trzeźwość - w innym przypadku nie będą mogli skorzystać z noclegu. W noclegowni określono także regulamin, którego muszą przestrzegać wszyscy, którzy chcą skorzystać z miejsca.

Noclegownię prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Pilne22.07.2016 9:28

witam, czy to prawda że osoby które mieszkają w noclegowni, muszą płacic za pobyt?

Gość05.11.2014 20:12

Jest super boki zrywać cha cha cha ,jak stracicie wszystko i tutaj bedziecie przebywać to się dowiecie że jesteście podludźmi,tak jest traktowany bezdomny w Jastrzębskim ops,a może ktoś zechce z nami rozmawiać zapraszamy.

JACK25.03.2014 10:26

Witam ja niestety musze skozystac z takiej pomocy poniewaz moja rodzina mieszka daleko w zachodnio pomorskim a ja w dniu wczorajszym wyszedłem z zakłądu karnego z raciborza bardzo bym chiał prace podjac lecz gdy ktos słyszy ze byłem w zk to odrazu mi odmawia nie mam pieniedzy by pojechac do rodziny bo zakład karny dał mi tylko 20 zł na bilet do ostaniego miejsa zamieszkania i co tez zeruje na pasntwie watpie opieka tez mi nie pomoze bo nie mam meldunku miałem przed zamknieciem dobrze prosperujaca firme dom samochód i kobiete kochajaca teraz juz nic nie mam a wyladowałemw zakładzie dlatego ze nie byłem wstanie spłacic 300000 zł. rodziny 2 lata nie widziałem tyle ze moja rodzina ma byt a ja musze spedzic noc na ławce i na ulicy bo nikt mi pomuc niechce .Badz tu mondry i nie kradnij jedzenia bo pomocy nikt nie udzieli

mniszka12.03.2013 11:54

noclegowicze z wodzisławskiej to 95 % ludzi którzy są świadomi swojego wyboru....żerują na OPS a ci dają oczywiscie..bo to są panowie biedni czekający na zasiłek ! Żaden sie nie ruszy żeby pracy poszukać coś do cholery zrobić z własnym życiem! są to parszywe mendy bez skrupułów....jak muszą być podli i bez możliwości normalnego życia jak własna rodzina nie chce im pomóc?

Młynarski05.01.2013 20:31

Ptaszyn, nie generalizuj. Niektórzy rzeczywiście to życiowe obiboki ale część na pewno nie zasługuje żeby być bezdomnymi. Trzeba każdego traktować indywidualnie.

ptaszyn05.01.2013 19:43

słowiku,śpiewasz jak ten słowik co konie dusi! Co to znaczy BEZDOMNY! Każdy z nich to legas unikający pracy i niejednokrotnie zostawił rodzinę bez środków do życia! Jak się ożenił to wiedział jak spłodzić pokolenie ale jak trzeba to wyżywić to idzie do kanału! Jeżeli pracował to ma emeryturę czy rentę,tylko jeszcze raz powiem to są ludzie mający odwrotnie ułożone dłonie! Z ta płatnością co wymieniłeś to jasno widać jakie masz w tym temacie rozeznanie.

słowik05.01.2013 16:26

Każdy bezdomny zanim został bezdomnym pracował i płacił każdy miesiąc na ZUS,PZU,podatki, waty i inne haracze.Teraz jest tak że już nie mają nic a państwo teraz ma OBOWIĄZEK oddać im choćby część z tych pieniędzy z których ich ograbiło!!!! Nie bójcie się o te wasze pieniądze które idą na spłatę długów banksterom, to państwo rabuje ludzi i to jest obowiązek państwa

Pokaż wszystkie opinie (14)