Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
7 stycznia 2013

Szykuje się imprezowy rok na 50-lecie Jastrzębia

Szykuje się imprezowy rok na 50-lecie Jastrzębia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W tym roku Jastrzębie-Zdrój obchodzi 50-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji w mieście odbedzie się wiele ciekawych imprez: tradycyjne Dni Jastrzębia, piknik w PRL, majówka pt. "Serce rock’n rolla bije w Jastrzębiu od 50 lat" i inne.

Największą imprezą będą tradycyjnie Dni Jastrzębia. W pierwszym dniu na powiększonej scenie pojawią się: Alphaville, Strachy na lachy oraz jeszcze jedna gwiazda polskiej sceny rozrywkowej, której występ nie jest jeszcze potwierdzony. Natomiast drugiego dnia przed publicznością wystąpią: Oceana, Kamil Bednarek i Maciej Maleńczuk.

MOK przygotuje Piknik w PRL z muzyką z lat 70, projekcją kronik filmowych oraz scenografią z tamtych czasów. Ośrodek opracuje także specjalny jubileuszowy album, poprowadzi konferencje popularnonaukowe oraz zainscenizuje nadanie praw miejskich.

W tym roku majówka zostanie zorganizowana pod hasłem "Serce rock’n rolla bije w Jastrzębiu od 50 lat", A na scenie zaprezentują się takie zespoły jak COMA, TSA i Psy wojny.

MOK przygotował cykl wystaw, które organizowane są pod hasłem "50 do setki". Jak informuje MOK, każdy wernisaż jest imprezą otwartą i uczestniczyć w nim mogą wszyscy.

Pierwsza wystawa już w styczniu, a będzie to ekspozycja zdjęć naszego miasta zrobionych w ciągu 50 lat. W lutym odbędzie się wystawa prac Roberta Olszowskiego, które przedstawiają twarze jastrzębian. W marcu mamy MOK chce przedstawić dorobek galerii  Epicentrum. Będą to książki, album, plakaty poświęcone jastrzębskiej i śląskiej sztuce. W kolejnych miesiącach będzie można oglądać nowe wystawy.

W listopadzie odbędzie się OFFO 2013, czyli piąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Jest to impreza cykliczna, która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym i znana jest także za granicami kraju. Festiwal skierowany jest do zaproszonych twórców, zarówno polskich, jak i zza granicy. Wystawom towarzyszyć będą pokazy filmów otworkowych, multimediów, prelekcje, pokazy.

Miejska Biblioteka Publiczna obok wystaw fotografii, letnich warsztatów interdyscyplinarnych "Szlakami Jastrzębia-Zdroju z Czarnym Rycerzem", lekcji multimedialnych i konkursów, biblioteka wzięła na siebie również organizację dorocznego korowodu, mając nadzieję, że w tym roku będzie on wyjątkowo piękny i różnorodny oraz zgromadzi rekordową liczbę uczestników.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do galerii nie tylko na zakupy, również nocą Do galerii nie tylko na zakupy, również nocą

Zamkną jedyne kino w mieście? Zamkną jedyne kino w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Szymek08.01.2013 15:42

MOK w poprzednich latach robił mieszkańcom na złość? Bo jak to inaczej wytłumaczyć skoro zapraszali pseudogwiazdki typu Piasek, Feel czy Doda. Jak widać, nie tylko Rybnik czy Żory potrafią zorganizować koncerty na poziomie. Da się? Czapki z głów! :)

?08.01.2013 14:16

o wow! dobrze, ze mam ciekawsze rzeczy do roboty.....

Daria08.01.2013 13:45

Na sylwestra też będzie grała u nas w mieście Coma?

Aga07.01.2013 22:21

W końcu się postarali.

koko07.01.2013 20:22

JotKaHa no właśnie. Dla mnie mistrz dla JW i JKH GKS sprawiłby, że ten rok będzie na miarę pięćdziesięciolecia naszego miasta.

jastrzębianin07.01.2013 18:06

MOK - Super pomysł!!! będzie co wspominać. Repertuar też zapowiada się ciekawie.

Maja07.01.2013 15:18

"...MOK przygotuje Piknik w PRL z muzyką z lat 70, projekcją kronik filmowych oraz scenografią z tamtych czasów..."

To wiele nie mają do roboty jeżeli chodzi o całokształt bo MOK to jeden wielki PRL

Pokaż wszystkie opinie (17)