Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 stycznia 2013

Złapał złodzieja torebki. Teraz dziękuje mu policja

Złapał złodzieja torebki. Teraz dziękuje mu policja
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W nocy z soboty na niedzielę na alei Piłsudskiego złodziej wyrwał torebkę młodej jastrzębiance. Jeden z mieszkańców zauważył, co się stało i rzucił się w pogoń za złodziejem.

Jak relacjonuje policja, do 22-letniej jastrzębianki podbiegł młody mężczyzna, który wyszarpał jej torebkę, a następnie uciekł ze zdobyczą w kierunku ulicy Wrocławskiej. Kobieta zaczęła krzyczeć i wołać o pomoc.

- Zajście widział stojący na przystanku mężczyzna, który bez zastanowienia udał się w pościg za sprawcą kradzieży. Po krótkiej chwili złodziej został ujęty przez jastrzębianina w pobliżu bloku mieszkalnego, znajdującego się przy ulicy Wrocławskiej i przekazany patrolowi straży miejskiej - informują policjanci. 

Na miejsce przybyli także funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, którzy doprowadzili zatrzymanego do policyjnego aresztu. Sprawcą okazał się się 18-letni wodzisławianin. Zawartość torebki, którą właścicielka wyceniła na kwotę ponad 3 tysięcy złotych została odzyskana.

Wodzisławianin usłyszał już zarzut, do popełnienia którego się przyznał. 18-latek tłumaczył, że potrzebował pieniędzy na życie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polcja na swojej stronie internetowej podziękowała mężczyźnie, który złapał złodzieja. - Dziękujemy mieszkańcowi naszego miasta, który będąc świadkiem zdarzenia zareagował i ujął sprawcę kradzieży, wykazując sie przy tym wielką odwagą. Postawa jastrzębianina jest wzorowym przykładem w myśl kampanii "Nie reagujesz- akceptujesz!" - czytamy na stronie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

Uwaga na fałszywe strony do składania e-PIT-ów Uwaga na fałszywe strony do składania e-PIT-ów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
dave08.01.2013 0:50

3,000 zl :D?

słowik07.01.2013 17:16

U nas już nie ma co kraść, i musimy u was.My już są dawno okradzeni przez spółkę złodziejską, Tusk i Komorowski

Gość07.01.2013 14:04

Policja powinna wynagrodzić taką postawę, bo ich nigdy nie ma tam gdzie trzeba lub nie widzą niczego.

1q07.01.2013 13:27

Znowu SWD,tym razem pieszo.

Gość07.01.2013 12:20

Czy to nie odbyło się w pobliżu zainstalowanej kamery? Czyżby mundurowi przystąpili do kampanii "Obserwujesz- nie reagujesz"?

Gość07.01.2013 11:28

postawić mur oddzielający jastrzębie od wodzisławia.jak nie piraci drogowi to złodzieje.

mieszkanka07.01.2013 11:02

I ja mu również jeszcze raz Dziękuję za taką postawę :)