Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
10 stycznia 2013

Otwarto wystawę "Historia węglem pisana"

  • Otwarto wystawę "Historia węglem pisana"
  • Otwarto wystawę "Historia węglem pisana"
  • Otwarto wystawę "Historia węglem pisana"
Więcej zdjęć:
fot. P. Gawron / UM Jastrzębie

9 stycznia w Galerii Historii Miasta odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Historia węglem pisana". Jest to zakończenie polsko-czeskiego projektu i teraz mieszkańcy miasta będą mogli oglądać jego efekty.

Cała ekspozycja zajmuje kilka pomieszczeń. Główna wystawa została zaaranżowana na kształt wyrobiska górniczego w drewnianej obudowie. W korytarzu znajduje się gablota z medalami. W pomieszczeniu obok znajduje się minikino. Dotykowy ekran umożliwia swobodne wybieranie filmów o tematyce górniczej, w tym materiał filmowy o pracy górnika na dole. Ostatnie z pomieszczeń to sala rzeźby w węglu, w której prezentowane są dzieła jastrzębskich twórców nieprofesjonalnych, związanych z tutejszym górnictwem.

- Dotychczas uważaliśmy, że węgiel to praca i pieniądze, ale to także od teraz historia - powiedział Marcin Boratyn, kierownik Galerii Historii Miasta.

"Historia węglem pisana" to tytuł projektu realizowanego przez Galerie Historii Miasta oraz z miastem partnerskim Hawierzow. W ramach współpracy wydano również album "Miasto i węgiel".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpital z zakazaną przeszłością  Szpital z zakazaną przeszłością

"Z kołoczem do pana młodego? (video) "Z kołoczem do pana młodego? (video)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
kriss10.01.2013 12:43

Cza sie wybrac!