Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 stycznia 2013

Szpital w Jastrzębiu prosi o pieniądze. Odmówiono

Szpital w Jastrzębiu prosi o pieniądze. Odmówiono
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Władze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu zwróciły się z prośbą do gminy Godów o wsparcie finansowe. Niestety władze gminy odmówiły.

Jak informuje portal Nowiny.pl, szpital potrzebuje nowego sprzętu, m.in. nowych ultrasonografów, aparatów do dializ czy defibrylatorów. Koszty takiego zakupu to setki tysięcy złotych. Szpitala na zakup nie stać, bo jest z bardzo złej kondycji finansowej.

Władze szpitala szukają więc pieniędzy gdzie się da i zwracają się do samorządów. W 2011 roku w jastrzębskim szpitalu leczyło się 510 pacjentów z Godowa, więc szpital poprosił o wsparcie również samorządowców z tej gminy. Wcześniej władze Godowa nie przyznały pieniędzy szpitalowi z Wodzisławia, tłumacząc, że finansowanie służby zdrowia to zadanie państwa. Tym razem władze powiedziały, że skoro pieniędzy nie dostał wodzisławski szpital, nie dostanie ich również jastrzębski.

Nowiny.pl cytują jedną z radnych Godowa. - Na remont szpitala w Wodzisławiu nie daliśmy. Jak damy wsparcie dla szpitala w Jastrzębiu to będzie haja - powiedziała kobieta.

Tymczasem przewodniczący rady Godowa, Antoni Tomas powiedział: - Starosta wodzisławski chyba by naszego wójta zjadł, gdybyśmy teraz wsparli szpital w Jastrzębiu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Izba przyjęć, czyli na skróty do specjalisty? Izba przyjęć, czyli na skróty do specjalisty?

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
hej10.01.2013 20:19

To prawda Jurek Owsiak wszystko kupi :D

won10.01.2013 13:59

to widocznie z lekarzami jest jak z busiarzami - jedni muszą wydawać paragony, bilety, a inni nie muszą, bo mają znajomosci.

do won10.01.2013 13:11

ja u ginekologa zawsze dostaję paragon

won10.01.2013 11:16

a tak swoją drogą -0 dlaczego lekarze nie płacą podatków? Byłem kilka razy prywatnie u dentysty i żadnego rachunku nigdy nie dostałem - kaska prosto do kieszonki wędruje.

won10.01.2013 11:14

Owsiak wam wszystko kupi, hahahaha

Gość10.01.2013 10:36

Czy to zatem znaczy iz od teraz WSPS nie leczy pacjentów z Godowa ?