Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 stycznia 2013

Najlepsze liceum jest w ZS nr 1, technikum w ZS nr 6

Najlepsze liceum jest w ZS nr 1, technikum w ZS nr 6
fot. jastrzebieonline.pl

Po raz kolejny miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" opublikowały ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Jastrzębskie licea znalazły się w tyle stawki. Mamy za to sukces Technikum nr 4.

W rankingu jastrzębskie licea zajęły miejsca poza pierwszą pięćsetką, co oznacza, że nie znalazły się nawet w głównym rankingu. W zestawieniu można było zdobyć 100 punktów. 

Ranking liceów

Najlepsze w mieście okazało się Liceum nr 1 mieszczące się w Zespole Szkół nr 1, które zdobyło 37,16 punktów. Drugie miejsce w mieście zajęło Liceum nr IV z Zespołu Szkół nr 6, zdobywając 35,07 punktów. Pozostałe szkoły nie znalazły się w rankingu.

W województwie Śląskim Liceum nr I zajmuje 67. miejsce, a Liceum nr IV znajduje się na 81. miejscu.

Oba licea są od kilku lat najlepszymi szkołami tego typu w mieście. W poprzednim rankingu na wyższym miejscu znalazło się IV LO - w rankingu 2012 było na 61. miejscu w województwie, natomiast I LO było wówczas na 87. miejscu.

Ranking techników

Według rankingu najlepszym technikum w mieście jest Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 6. Placówka zdobyła 62,85 punktów i zajęła 37. miejsce w całym kraju, a 5. w województwie Śląskim.

Technikum z "Sobieskiego" od lat pnie się w górę w tym rankingu. W 2011 roku zajęło w nim 139. miejsce, a w 2012 było już na 62.

Drugie miejsce wśród jastrzębskich szkół technicznych zajęło Technikum nr 2 w ZS nr 5 im. Jana Pawła II. Szkoła zdobyła 40,8 punktów, co dało jej 79. miejsce w województwie Śląskim. Rok temu uplasowała się na 82. miejscu.

Pozostałe szkoły techniczne nie zostały uwzględnione w rankingu.

Metodologia

Podczas obliczania rankingu pod uwagę brane były wyniki matur oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Wpływ na pozycję miała też opinia o szkole ponadgimnazjalnej wśród kadry akademickiej. Dodatkowo przy obliczaniu rankingu techników ważne były również wyniki z egzaminu zawodowego.

Ranking jest dostępny na stronie perspektywy.pl.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złoty Medal dla innowatorów z SP4 w Jastrzębiu-Zdroju Złoty Medal dla innowatorów z SP4 w Jastrzębiu-Zdroju

Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Elektryk IV TC15.01.2013 19:43

Dobrze wspominam ZS6. Najlepsza Szkoła w Polsce!

absolwent13.01.2013 23:28

Sobieski pnie się w górę, dla mnie to naprawdę ogromny sukces. 37 miejsce w Polsce to naprawdę super osiągnięcie.

Olek13.01.2013 9:32

Tylko w "Sobieskim" Duch Lecha Kaczyńskiego panuje i dlatego młodzież dobrymi wynikami w nauce Jastrzębie-Zdrój na cały świat promuje.

Do Ani c.d.12.01.2013 0:28

TO że I LO jest niby najlepsze w mieście ......to nie znaczy że jest ok....jakie brawo.... gdyby nie to że Janecki tak zachwala to by w ogóle w rankingu nie było .... po prostu prawda jest taka w Jastrzębiu prócz Technikum nie ma dobrej szkoły posyłać dzieci chyba trzeba do Żor , RYBNIKA .... Najlepsze że nikt nie zauważą że w Jastrzębiu robi się coraz większy syf , bezrobocie , mało alternatywy dla młodych żadnej przyszłości

Do Ani11.01.2013 22:36

Prawda jest taka, że nawet najwyższe miejsce I LO w mieście nie spowoduje, że szkoła ta uważana będzie za elitarną...

Ania11.01.2013 22:04

Brawo ILO. Mimo, że niektórzy dość negatywnie wypowiadali się o tej szkole, to jednak okazuje sie, że jest najlepszym liceum w mieście. Jako rodzic na pewno wezmę to pod uwagę analizując, do jakiej szkoły posłać dziecko

gość11.01.2013 16:35

zazdroscisz bo chodzisz do iinnego?

Pokaż wszystkie opinie (18)