Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
11 stycznia 2013

Najlepsze liceum jest w ZS nr 1, technikum w ZS nr 6

Najlepsze liceum jest w ZS nr 1, technikum w ZS nr 6
fot. jastrzebieonline.pl

Po raz kolejny miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" opublikowały ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Jastrzębskie licea znalazły się w tyle stawki. Mamy za to sukces Technikum nr 4.

W rankingu jastrzębskie licea zajęły miejsca poza pierwszą pięćsetką, co oznacza, że nie znalazły się nawet w głównym rankingu. W zestawieniu można było zdobyć 100 punktów. 

Ranking liceów

Najlepsze w mieście okazało się Liceum nr 1 mieszczące się w Zespole Szkół nr 1, które zdobyło 37,16 punktów. Drugie miejsce w mieście zajęło Liceum nr IV z Zespołu Szkół nr 6, zdobywając 35,07 punktów. Pozostałe szkoły nie znalazły się w rankingu.

W województwie Śląskim Liceum nr I zajmuje 67. miejsce, a Liceum nr IV znajduje się na 81. miejscu.

Oba licea są od kilku lat najlepszymi szkołami tego typu w mieście. W poprzednim rankingu na wyższym miejscu znalazło się IV LO - w rankingu 2012 było na 61. miejscu w województwie, natomiast I LO było wówczas na 87. miejscu.

Ranking techników

Według rankingu najlepszym technikum w mieście jest Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 6. Placówka zdobyła 62,85 punktów i zajęła 37. miejsce w całym kraju, a 5. w województwie Śląskim.

Technikum z "Sobieskiego" od lat pnie się w górę w tym rankingu. W 2011 roku zajęło w nim 139. miejsce, a w 2012 było już na 62.

Drugie miejsce wśród jastrzębskich szkół technicznych zajęło Technikum nr 2 w ZS nr 5 im. Jana Pawła II. Szkoła zdobyła 40,8 punktów, co dało jej 79. miejsce w województwie Śląskim. Rok temu uplasowała się na 82. miejscu.

Pozostałe szkoły techniczne nie zostały uwzględnione w rankingu.

Metodologia

Podczas obliczania rankingu pod uwagę brane były wyniki matur oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Wpływ na pozycję miała też opinia o szkole ponadgimnazjalnej wśród kadry akademickiej. Dodatkowo przy obliczaniu rankingu techników ważne były również wyniki z egzaminu zawodowego.

Ranking jest dostępny na stronie perspektywy.pl.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół

Złoty Medal dla innowatorów z SP4 w Jastrzębiu-Zdroju Złoty Medal dla innowatorów z SP4 w Jastrzębiu-Zdroju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Elektryk IV TC15.01.2013 19:43

Dobrze wspominam ZS6. Najlepsza Szkoła w Polsce!

absolwent13.01.2013 23:28

Sobieski pnie się w górę, dla mnie to naprawdę ogromny sukces. 37 miejsce w Polsce to naprawdę super osiągnięcie.

Olek13.01.2013 9:32

Tylko w "Sobieskim" Duch Lecha Kaczyńskiego panuje i dlatego młodzież dobrymi wynikami w nauce Jastrzębie-Zdrój na cały świat promuje.

Do Ani c.d.12.01.2013 0:28

TO że I LO jest niby najlepsze w mieście ......to nie znaczy że jest ok....jakie brawo.... gdyby nie to że Janecki tak zachwala to by w ogóle w rankingu nie było .... po prostu prawda jest taka w Jastrzębiu prócz Technikum nie ma dobrej szkoły posyłać dzieci chyba trzeba do Żor , RYBNIKA .... Najlepsze że nikt nie zauważą że w Jastrzębiu robi się coraz większy syf , bezrobocie , mało alternatywy dla młodych żadnej przyszłości

Do Ani11.01.2013 22:36

Prawda jest taka, że nawet najwyższe miejsce I LO w mieście nie spowoduje, że szkoła ta uważana będzie za elitarną...

Ania11.01.2013 22:04

Brawo ILO. Mimo, że niektórzy dość negatywnie wypowiadali się o tej szkole, to jednak okazuje sie, że jest najlepszym liceum w mieście. Jako rodzic na pewno wezmę to pod uwagę analizując, do jakiej szkoły posłać dziecko

gość11.01.2013 16:35

zazdroscisz bo chodzisz do iinnego?

Pokaż wszystkie opinie (18)