Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 stycznia 2013

Liczba mieszkańców Jastrzębia nadal się zmniejsza

Liczba mieszkańców Jastrzębia nadal się zmniejsza
fot. UM Jastrzębie

Niewiele ponad 89 tysięcy osób mieszka w naszym mieście. Tendencja się nie zmienia, ale pocieszające jest to, że w 2012 roku liczba urodzeń przekroczyła liczbę zgonów. 

Pod koniec roku 2011 w Jastrzębiu-Zdroju zameldowanych było 89 994 osób, w a w grudniu 2012 już o 700 mniej. Jeśli sytuacja się nie zmieni w następnym roku Jastrzębie może stracić blisko tysiąc kolejnych mieszkańców.

W 2012 roku liczba urodzeń wyniosła 874, natomiast liczba zgonów 790. Jastrzębianie zawierali związki małżeńskie 1206 razy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Liczba mieszkańców ciągle się zmniejsza Liczba mieszkańców ciągle się zmniejsza

Już nie 100 tys. Jastrzębian coraz mniej Już nie 100 tys. Jastrzębian coraz mniej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
m14.01.2013 8:21

na inwestorów to juz nie ma raczej co liczyć w obecnych czasach. Teraz to miasto powinno postawić na komunikację, żeby dało się dojechać do stref specjalnych i duzych miast za rozsądną cenę. Powinny co godzinę autobusy kursować przez Baranowice, przez Tychy,, do Gliwic, Bielska, Katowic, Ostrawy, gdzie się da, wszędzie gdzie są jakieś skupiska firm....

oOu14.01.2013 6:57

Myślicie, że miejsca pracy to się na targu kupuje i daje ludziom? Ekonomia to nie pedagogika, miastem rządzą nauczyciele i jak długo będą przy władzy, nic nie będzie.

tonk13.01.2013 23:37

Ale co ze niby miasto ma stworzyc miejsca pracy bo tak rozumie z waszych wypowiedzi?
Nie bronie oczywiscie Janeckiego i reszte gantlemanow odpowiedzalnych za polityke w miescie bo tez mam duzo zastrzezen co do nich.
Są tereny do zainwestowania i kazdy ma droge otwarta! Zeby stworzyc nowe miejsca pracy musi wpierw ktos tutaj zainwestowac. A inwestorowi sie musi oplacac po wzgledem finansowym, logistycznym i produktywnym w naszym miescie zainwestowac oczywiscie jesli jest konjunktura.
Niskie podatki dla terenow przemyslowych, uzbrojenie działek i dobry dojazd/komunikacja i to tyle wiecej nie mozna zrobic tylko poczekac ;)

Marek13.01.2013 20:40

Do Gościa, odpowiedź jest prosta, Janecki jest trzecia kadencje, rocznie ubywa z Jastrzębia 1000 osób, czyli ubyło 10 tys mieszkańców, a do końca jego kadencji 12 tyś

benek13.01.2013 18:42

Przede wszystkim trzeba stworzyć nowe miejsca pracy dla młodych - już!!!, ale nie za przysłowiowe "minimalne wynagrodzenie" bo to nie ma sensu...bo i tak młodzi wyjadą i tak. To jest problem dla polityków, prezydenta i innych chcących działać dla dobra miasta. Teraz mogą sie popisać jacy są zaradni, a nie tylko wymądrzać się z ambony, bąki puszczac w krzesła i spać w czasie sesji. To Wy za to odpowiadacie!!!

Gość13.01.2013 9:07

A pan prezydent Janecki miał tyle czasu żeby stworzyć alternatywę wobec JSW na której opiera sie nasze miasto. Nie pomogą nam wycieczki pana prezydenta na Turystyczne Targi bo nasze miasto to nie"zdrój" a raczej zagłebie węglowe. Ciekaw jestem ilu młodych mieszkańców wyjechało z Jastrzębia za Jego kadencji....?

do znawców12.01.2013 15:12

jest praca, tak? ale za ile??? moi państwo ledwo na reke 800 stów a do tego soboty za frii... i człowiek ma zakladać rodzine???, ledwo to on sam sie wyzywi przy skromnym gospodarowaniu.
Ktoś poruszył kwestie kopaln... Ok, kto może niech pracuje a co z tymi którzy nie mogą z różnych powodów, np. zdrowotnych? Tutaj apeluje do rządzących aby ruszyli główki i coś wymylili co z tym fantem zrobić bo za nie długo obudzimy sie w d....!

Pokaż wszystkie opinie (31)