Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
13 stycznia 2013

WOŚP w Jastrzębiu: Jest około 108 tysięcy złotych

WOŚP w Jastrzębiu: Jest około 108 tysięcy złotychZobacz więcej zdjęć
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Zakończył się XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostatnie informacje z 13 stycznia mówią o 108 tysiącach złotych, które zebrali jastrzębianie. To o kilka tysięcy więcej niż rok temu.

Wolontariusze z samych puszek zebrali 95 tysięcy złotych! Zbiórka zakończyła się o godzinie 19:00, ale to nie wszystko, bo datki zbierane były do końca trwania imprezy w hali Omega. Z aukcji internetowych zebrano ponad 12 tysięcy złotych. Na ten moment, daje to łączną kwotę około 108 tysięcy złotych.  

Nie policzono jeszcze pieniędzy z aukcji przeprowadzanych w Galerii Jastrzębie, Miejskim Ośrodku Kultury oraz hali Omega. Przypomnijmy, że w tamtym roku zebrano 101 tysięcy złotych, czyli mamy nowy rekord! Ostateczną kwotę poznamy w piątek, kiedy to pracownicy banku jeszcze raz dokładnie przeliczą zebrane pieniądze.

Przez całą niedzielę na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do specjalnych puszek. Imprezy związane z WOŚP rozpoczęły się już 12 stycznia.W kinie "Centrum" wystawiane były spektakle dla dzieci, a na parkingu przed budynkiem można było zobaczyć pokazy jazdy konnej, grupy rekonstrukcyjnej Wojska Polskiego oraz pokaz Straży Pożarnej. Wieczorna część imprezy odbyła się w hali "Omega". Wystapili Letni Chamski Podryw, Inborn Faith, Imperial Sin, Aurora Breath, Feniks, Psy Wojny oraz gwiazda wieczoru, Coma.

Zobacz zdjęcia z koncertów w hali Omega

Zobacz zdjęcia z Galerii Jastrzębie i parkingu przed MOK

Zobacz zdjęcia z WOŚP BiforParty

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (64)
m.k.16.01.2013 11:35

co do eutanazji, to istnieje od dawna, nie ma tu co dyskutować, starych ludzi się w Polsce już nie leczy, szkoda kasy państwu na starych ludzi. Sami się o tym przekonacie gdy wam babcia zachoruje

Bum Cyk Cyk16.01.2013 8:28

"Jurek powiedział, że popiera eutanazję" i znowu to prawicowe mataczenie. Owsiak tak wcale nie powiedział, inaczej to ujął a wy już swoje robicie "popiera eutanazje, moderca" itd.

"Z tą świecką tradycją, narodzoną przed 21 laty"..... Nie wiem co ty Olku masz do świeckości zawsze. Nie wiem czy wiesz ale np. data Bożego Narodzenia to pogańska data narodzenia Mitry (odpowiednik boga Ra w Egipcie) oraz data narodzenia się egipskiego boga Horusa, który, och cóż za przypadek, rodził się "w obecności gwiazdy na wschodzie, za którą podążali trzej królowie, wskazując miejsce narodzin zbawcy".

Olek16.01.2013 7:40

Jeszcze sto razy powtórzę,że "Nie dam na Owsiaka" jak doczekam na drugi rok.Próby uświadomienia ludziom, że są oszukiwani przez Jurka Owsiaka mogą wywołać u nich jedynie wściekłość ukierunkowaną na uświadamiających. Wielki dyrygent stał się nietykalną postacią w III RP. Kochany przez władzę i społeczeństwo, ma zagwarantowaną, dożywotnią pozycję autorytetu moralnego. Symptomatyczne, że kiedy Jurek powiedział, że popiera eutanazję, natychmiast pojawił się sondaż w którym większość Polaków podziela identyczny pogląd. Środowiska opozycyjne nie powinny angażować się więc w krucjatę przeciwko WOŚP, bo skazane są na spektakularną porażkę.

Nikt nie lubi tych, którzy brutalnie rozwiewają iluzję szczęścia i dobroci. Orkiestra Owsiaka to taki właśnie świecki odpust, platforma do taniego odkupywania grzechów. Serduszko WOŚP to kwit, faktura za usługę samo-rozgrzeszania. Z tą świecką tradycją, narodzoną przed 21 laty, nikt w III RP nie wygra.Wygra!!! Grosza nie dawać!Puścić "Jurka" w skarpetkach jak miał zrobić Bolek.

Gość15.01.2013 22:54

Pan Terlikowski jak zwykle napisał do pani tekst i ten tekst dotyczył właśnie Owsiaka i Orkiestry. Co najlepsze obaj Panowie mijali się na korytarzu w jednej z telewizji, gdzie Pan Owsiak rozpoznał Pana Terlikowskiego i zapytał o to dlaczego Pan Terlikowski napisał taki tekst. Najlepszym podsumowaniem wobec hejterów WOŚPu niech będzie reakcja Pana Terlikowskiego. Normalnie nagle połknął język i przy Panu Owsiaku nie potrafił wydukać słowa, broniąc się że tylko w 1/3 tekstu obsmarował Owsiaka. Niby taki medialny, dojrzały dziennikarz, a zatkało go po tym jak spotkał się z twarzą w twarz z osobą która obsmarował, tak naprawdę bez żadnych argumentów

Tadam!15.01.2013 20:39

Owsiak zarabia 4136 złotych miesięcznie. I to nie z fundacji a produkcji programów telewizyjnych (bo jest ich producentem). Proszę źródło: http://praca.wp.pl/title,Owsiak-zarabia-przecietnie-a-emeryture-dostanie-marna,wid,15253460,wiadomosc.html 

WOŚP15.01.2013 18:33

We Warszawce się przeliczy i rozliczy, jak będziecie grzeczni to wam kupimy sprzęty do szpitala, ale musicie ładnie poprosić, świneczki wy moje.

mieszkaniec15.01.2013 16:53

I wszyskie pieniadze pojechały do Warszawki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (64)