Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
14 stycznia 2013

Co ze znakami wskazującymi, jak dojechać do A1?

Co ze znakami wskazującymi, jak dojechać do A1?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Janusz Ogiegło (PO) podczas ostatniej konferencji prasowej poruszył temat braku znaków informujących o tym, jak dojechać do autostrady. Takich znaków w naszym mieście nie ma - będą opracowywane, ale jeszcze nie teraz.

- Niejednokrotnie na sesji dopytywałem się kiedy powstanie znak informujący jak do tej autostrady dojechać, to chyba na złość mnie taka informacja jest do dzisiaj ściśle tajna - mówił radny Janusz Ogiegło.

Znaki pomogłyby jastrzębianom dojechać do autostrady, a przyjezdnym z łatwością dostać się do naszego miasta. Jak informuje Urząd Miasta, na autostradzie znajdują się drogowskazy tablicowe wskazujące kierunek Jastrzębie-Zdrój. Póki co oznakowanie informujące jastrzębian jak dojechać do autostrady się nie pojawi.

- Na przykład Turza, wieś w powiecie wodzisławskim, posiada informację, jak dojechać do autostrady. U nas tej informacji nie ma - powiedział radny PO.

Znaki będą opracowywane do węzłów autostrady A1 w Mszanie i Świerklanach. Na razie jednak przesuwa się termin oddania całego odcinka autostrady do użytku i jest to główny powód braku znaków informujących.

- Trzeba też pamiętać, że w budowie jest Droga Głowna Południowa i opracowanie oznakowania dla miasta najlepiej dokonać kompleksowo - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drużyna biegowa "Kobiety na 5+" najliczniejsza na "Jastrzębskiej 10" Drużyna biegowa "Kobiety na 5+" najliczniejsza na "Jastrzębskiej 10"

Jastrzębianin sprawcą wypadku na A1.  Ranny ma złamany kręgosłup  Jastrzębianin sprawcą wypadku na A1. Ranny ma złamany kręgosłup

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
ddd19.03.2013 14:12

Kto to pisał, jakiś gimnazjalista z łapanki???

Jastrzębianin14.01.2013 22:30

Przecież Jastrzębianie chyba wiedzą jak dojechac do autostrady:)

inwestor14.01.2013 16:29

Zjeżdżając z A1 w Świerklanach na rondzie mamy dwa drogowskazy na Wodzisław (zamiast Wodzisław , Jastrzębie) oraz na Żory. Wielu nieznających tych terenów zamierzając dotrzeć do Jastrzębia kieruje się na Żory, przez co się wraca. Dopiero na skrzyżowaniu w Świerklanach jest kierunkowskaz na Jastrzębie. Ale kogo to obchodzi.Tyle czasu minęło od momentu zjazdu w tym miejscu i nikt z tym nic nie robi

Gość14.01.2013 13:32

Urząd Miasta powoła spółkę komunalną, która będzie zajmowała się oznakowaniem?

tonk14.01.2013 11:51

He ? Przeciez można stawiac znaki tak zeby zakleic na tablicy Gliwice (dopuki most na Mszanie jest nie czynne) i zeby byl widoczne tylko kierunek Ostravy z znaczkiem z symbolem A1. W czym problem ?

Gość14.01.2013 11:27

Jak można porównywać taką wiochę, jak Jastrzębie do Turzy?

nick't14.01.2013 11:24

Czyli generalnie znaki nie staną jeszcze przez 10 lat bo tyle zajmie im budowa tej obwodnicy. Na radiu ogólny burdel bo część kieruje ludzi na Żory, część na Wodzisław a jeszcze inni proponują przebijać się na Żory przez Pawłowice. A jeszcze słyszy się grupę ludzi wysyłających na Świerklany przez Borynię. Wszystko fajnie ale jak kierowca słyszy wszystkie komunikaty naraz to głupieje, może zrobić akcje społeczną i poustawiać prowizoryczne znaki A1 albo nakleić naklejki [A1] na drogowskazach kierunkowych w kierunku na Wodzisław do węzła Mszana. W szanie są już Znaki objazdowe. Jeśli miasto tego nie potrafi to może tak dla wstydu magistratowi zrobić je na kartkach papieru i przykleić do tych tablic? Co wy na to ( również droga redakcjo) ?