Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
15 stycznia 2013

Oficjalnie powołano do życia stowarzyszenie NIM

Oficjalnie powołano do życia stowarzyszenie NIM
fot. Niezależna Inicjatywa Mieszkańców

Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Mieszkańców" jest już prawie gotowe do działania. 14 stycznia odbyło się spotkanie założycielskie. Teraz członkowie NIM muszą czekać na oficjalną zgodę na działalność.

Na zebraniu w Zespole Szkół nr 6 obecnych było 17 osób, głównie ludzie młodzi w wieku 18-20 lat, którzy już teraz chcą mieć wpływ na życie w mieście.

- Ci młodzi ludzie mają niesamowity potencjał. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się przeprowadzić wiele inicjatyw z korzyścią dla mieszkańców naszego miasta - powiedział Sławomir Żmudzińskim, reprezentant prawny stowarzyszenia.

Teraz członkowie NIM muszą jeszcze zawiadomić prezydenta miasta o utworzeniu stowarzyszenia. W terminie do 30 dni powinni otrzymać zgodę na formalną działalność.

Spotkanie założycielskie stało się polem do dyskusji na temat problemów Jastrzębia-Zdroju. Uczestnicy sygnalizowali m.in. problem braku przepływu informacji pomiędzy mieszkańcami a magistratem, czy nieświadomość Jastrzębian w zakresie przysługujących im uprawnień w relacjach z organami samorządu. Członkowie NIM zadeklarowali, że istotnym celem ich działalności będzie edukowanie społeczności w dziedzinie prawnych reguł funkcjonowania samorządu terytorialnego czy szeroko pojęta kontrola nad działalnością urzędników i organów władzy lokalnej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Marzena15.01.2013 20:56

Bardzo dobrze, że młodzi ludzie interesują się sprawami miasta. Tym lepiej dla mieszkańców bo będą informowani o działaniach urzędu i innych placówek. Super pomysł tym bardziej, że pod względem prawnym pomagał Im będzie wspaniały prawnik - Pan Sławomir Ż.

Gość15.01.2013 19:30

u nas płacą podatki kasjerzy z supermarketów, na budowę których magistrat daje pozwolenia jak leci

Bziok15.01.2013 18:39

Taa prezydent nie mieszka w Jastrzebiu. Ty to wiesz... 90% pracowników JSW nie jest z Jastrzebia? Ciekawe, na prawde ciekawe...

mieszkaniec15.01.2013 18:32

Jak to się dzieje , ze Jastrzębie jest siedzibą największej firmy wydobywającej węgiel koksujący w europie ,a jako miasto nie ma nic z tego.Powiem wam dlaczego ,90% pracujących w JSW nie są mieszkańcami Jastrzębia, a więc nie płacą podatków w Jastrzębiu,Prezes JSW mieszka w Ustroniu, prezydent miasta też nie mieszka w J-biu.Pracy dla mieszkańców Jastrzębia nie ma, jest praca dla pociotków starego układu siedzącego na kopalniach . Sprawdzie sobie gdzie mieszkają ludzie zarządzajacy kopalniami SPRAWDZIE TO To dlatego to miasto jest jedną wielką sypialnią i miejscem pracy dla zamiesjcowych.

prawnik15.01.2013 14:32

Zmudzińskim daleko nie zajedziecie he he he

lokalny patriota15.01.2013 14:01

Bardzo dobry pomysł, aby młodzi ludzie wzięli się za to miasto. Dla przykładu w J-biu jest 31.000 miejsc pracy, w Żorach tylko 11 tys a w Wodzisławiu 9 tys., a w Jastrzebiu jest bezrobocie !!!!!! Jakim to k...wa sposobem, to nie wiem. Bardzo kibicuje tej inicjatywie i zamierzam się przyłączyć do działania, mimo iż za młody nie jestem. Prosze o jakiś namiar.

Gość15.01.2013 11:33

Bardzo ciekawa inicjatywa.Popieram i pozytywnie kibicuję dalszemu rozwojowi a poza kibicowaniem deklaruję pomoc lub ew. współpracę.Pozdrawiam.Marian Jarosz

Pokaż wszystkie opinie (8)