Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
16 stycznia 2013

Trwa referendum w JSW. Górnicy poprą wielki strajki

Trwa referendum w JSW. Górnicy poprą wielki strajki
fot. Tomasz Zalewski / jastrzebieonline.pl

We wtorek pracownicy Jastrzębskiej Spółki Weglowej głosowali, czy chcą dołączyć do strajku, który ma się odbyć na całym Śląsku i ma być największą akcją protestacyjną od 32 lat.

Głosowanie rozpoczęło się we wtorek i potrwa do czwartku. Jego wynik nie jest jednak przesądzony, bo wielu górników nie chce poprzeć akcji protestacyjnej.

Jednak władze śląskiej "Solidarności" są przekonane, że wynik głosowania będzie pozytywny. - Górnicy pójdą do referendum i zagłosują za przystąpieniem do generalnego strajku solidarnościowego, bo wiedzą, że od dobrej kondycji innych branż zależy los kopalń i ich samych. Ogromnym zagrożeniem dla górnictwa jest też unijny pakiet klimatyczno-energetyczny - powiedział szef górniczej Solidarności, Jarosław Grzesik.

W czwartek ruszy referendu w Katowickim Holdingu Węglowym. Akcja protestacyjna miałaby się rozpocząć w przyszłym miesiącu i, jak zapowiadają organizatorzy, byłaby największym protestem od czasów komunizmu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Grzenio 511.02.2013 20:06

Co chodź o strajki to jest zagrywka Sniadka I Dudy duda ma jusz obiecane z Pisu do euro parlamentu Duda sie chwalił wBarburke do swoich kolegów z Zofiowki przy kieliszki do pana Brudziskiego Przewodniczącego z zofiowki Duda zrobi wszystko bo podpisał taka umowę Zapisem Ale to my ucierpiały bo bendom obniżone zarobki i udziały ale co to Dudek obchodzi On zarabia Te 12 tysięcy Chłopaki chcemy pracować nie wchodzimy zagrywki polityczne bronimy naszej Pracy

tabaluga18.01.2013 10:23

Przyjęcia są.Każdy wie w jaki sposób załatwiane.

słowik16.01.2013 22:28

Ja nie pracuję w JSW ale też jestem za strajkiem.Ciekawe kiedy u nas będzie referendum, bo u nas to do dupy są te związki.

Do max16.01.2013 22:02

Przyjęcia są często ale dla nielicznych...

do max16.01.2013 14:26

Jeżeli jesteś mieszkańcem Jastrzębia, to nie masz szans znaleźć pracy w JASTRZĘBSKIEJ spółce węglowej. Tak niestety nasze władze dbają o to , aby praca w Jastrzębiu była głównie dla jastrzębian.

mieszkaniec16.01.2013 10:40

jak masz znajomości to w każdej chwili :) od złożenia podania o przyjęcie licz średnio 1-1,5 roku na odezwe ze spółki :P

Mieczysław16.01.2013 10:36

Pewnie że zagłosują za. Związki tylko to potrafią.

Pokaż wszystkie opinie (8)