Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
16 stycznia 2013

Trwa referendum w JSW. Górnicy poprą wielki strajki

Trwa referendum w JSW. Górnicy poprą wielki strajki
fot. Tomasz Zalewski / jastrzebieonline.pl

We wtorek pracownicy Jastrzębskiej Spółki Weglowej głosowali, czy chcą dołączyć do strajku, który ma się odbyć na całym Śląsku i ma być największą akcją protestacyjną od 32 lat.

Głosowanie rozpoczęło się we wtorek i potrwa do czwartku. Jego wynik nie jest jednak przesądzony, bo wielu górników nie chce poprzeć akcji protestacyjnej.

Jednak władze śląskiej "Solidarności" są przekonane, że wynik głosowania będzie pozytywny. - Górnicy pójdą do referendum i zagłosują za przystąpieniem do generalnego strajku solidarnościowego, bo wiedzą, że od dobrej kondycji innych branż zależy los kopalń i ich samych. Ogromnym zagrożeniem dla górnictwa jest też unijny pakiet klimatyczno-energetyczny - powiedział szef górniczej Solidarności, Jarosław Grzesik.

W czwartek ruszy referendu w Katowickim Holdingu Węglowym. Akcja protestacyjna miałaby się rozpocząć w przyszłym miesiącu i, jak zapowiadają organizatorzy, byłaby największym protestem od czasów komunizmu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat? JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat?

JSW: Będą pociągi zasilane wodorem JSW: Będą pociągi zasilane wodorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Grzenio 511.02.2013 20:06

Co chodź o strajki to jest zagrywka Sniadka I Dudy duda ma jusz obiecane z Pisu do euro parlamentu Duda sie chwalił wBarburke do swoich kolegów z Zofiowki przy kieliszki do pana Brudziskiego Przewodniczącego z zofiowki Duda zrobi wszystko bo podpisał taka umowę Zapisem Ale to my ucierpiały bo bendom obniżone zarobki i udziały ale co to Dudek obchodzi On zarabia Te 12 tysięcy Chłopaki chcemy pracować nie wchodzimy zagrywki polityczne bronimy naszej Pracy

tabaluga18.01.2013 10:23

Przyjęcia są.Każdy wie w jaki sposób załatwiane.

słowik16.01.2013 22:28

Ja nie pracuję w JSW ale też jestem za strajkiem.Ciekawe kiedy u nas będzie referendum, bo u nas to do dupy są te związki.

Do max16.01.2013 22:02

Przyjęcia są często ale dla nielicznych...

do max16.01.2013 14:26

Jeżeli jesteś mieszkańcem Jastrzębia, to nie masz szans znaleźć pracy w JASTRZĘBSKIEJ spółce węglowej. Tak niestety nasze władze dbają o to , aby praca w Jastrzębiu była głównie dla jastrzębian.

mieszkaniec16.01.2013 10:40

jak masz znajomości to w każdej chwili :) od złożenia podania o przyjęcie licz średnio 1-1,5 roku na odezwe ze spółki :P

Mieczysław16.01.2013 10:36

Pewnie że zagłosują za. Związki tylko to potrafią.

Pokaż wszystkie opinie (8)