Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
18 stycznia 2013

Radni przyjęli regulamin utrzymania czystości

Radni przyjęli regulamin utrzymania czystości
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W czwartek na nadzwyczajnej sesji rady miasta, radni przegłosowali regulamin utrzymania czystości i porządku w mieście. Było to kolejne podejście do podjęcia uchwały - tym razem udane.

Po raz kolejny radni głosowali nad przyjęciem regulaminu utrzymania czystości w mieście. Należało go przyjąć do końca 2012 roku, ale ze względu na jej odrzucenie podczas grudniowej sesji, radni mieli ostatnią szansę aby przegłosować go w styczniu.

Regulamin nie zmienił się w treści w stosunku do tego przedstawionego w grudniu, dlatego i tym razem Janusz Tarasiewicz wniósł trzy poprawki, takie same jak podczas poprzedniej sesji. Tym razem radni poprali jedną poprawkę, która brzmi: "Gmina na zasadach określonych w odrębnej uchwale zapewnia wyposażenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w pojemniki służące do gromadzenia odpadów komunalnych o pojemności uwzględniającej częstotliwość i sposobów pozbywania się odpadów z nieruchomości z uwzględnieniem wymienionych poniżej zasad oraz utrzymanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym."

Za przyjęciem nieco zmienionego regulaminu głosowało 15 radnych, 5 się wstrzymało, nikt nie był przeciwny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym? W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym?

Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Max21.01.2013 7:25

Regulamin śmieciowy to najważniejszy dokument po ustawie i stanowi on bazę dla innych uchwał śmieciowych. Zabezpieczenie odpowiednich zapisów w regulaminie gwarantuje uchwalenie innych uchwał w dobrym dla społeczności kształcie. Tarasiewicz stanął więc na wysokości zadania, którego podjął się. Gdyby nie miał racji to urzędnicy nie podjęli by z nim walki.

Maja20.01.2013 14:13

jak nie ma kotka to i badylek odwrócą ogonkiem do góry,heh przyznaję,że radny jest bardzo fotogeniczny ale ze śmieciami to sama podatniczko biegaj,ja płacę:)

Podatniczkado Maji obser19.01.2013 22:01

Gdyby nie to "marne ustrojenie mikrofonu" to buliła byś za śmieci jak za zboże, a może i złoto. Tarasiewicz nie był dla ozdoby, ale dla interesu społecznego.

Podatniczka19.01.2013 20:10

Podobno to jest najważniejszy punkt te kontenery. Czy można coś jaśniej Szanowna Redakcjo na ten temat? Czy Tarasiewicz to uzasadnił merytorycznie?

Maja19.01.2013 20:06

Dobrze,że ustroili mikrofon tym marnym badylkiem.Od razu lepsze zdjęcie:):):):) bo komentować to za bardzo nie ma co.

Stefan19.01.2013 15:58

I tak to odczujemy bardzoooooooooo

Ramol WStydliwy18.01.2013 13:34

Tarasiewicz nie odpuścił i są tego konkretne efekty. Gdyby regulamin przeszedł bez tej najważniejszej poprawki koszty by były dużo, dużo wyższe. Mieszkańcy dopiero by to odzuli na kieszeni.