Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
18 stycznia 2013

Radni przyjęli regulamin utrzymania czystości

Radni przyjęli regulamin utrzymania czystości
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W czwartek na nadzwyczajnej sesji rady miasta, radni przegłosowali regulamin utrzymania czystości i porządku w mieście. Było to kolejne podejście do podjęcia uchwały - tym razem udane.

Po raz kolejny radni głosowali nad przyjęciem regulaminu utrzymania czystości w mieście. Należało go przyjąć do końca 2012 roku, ale ze względu na jej odrzucenie podczas grudniowej sesji, radni mieli ostatnią szansę aby przegłosować go w styczniu.

Regulamin nie zmienił się w treści w stosunku do tego przedstawionego w grudniu, dlatego i tym razem Janusz Tarasiewicz wniósł trzy poprawki, takie same jak podczas poprzedniej sesji. Tym razem radni poprali jedną poprawkę, która brzmi: "Gmina na zasadach określonych w odrębnej uchwale zapewnia wyposażenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w pojemniki służące do gromadzenia odpadów komunalnych o pojemności uwzględniającej częstotliwość i sposobów pozbywania się odpadów z nieruchomości z uwzględnieniem wymienionych poniżej zasad oraz utrzymanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym."

Za przyjęciem nieco zmienionego regulaminu głosowało 15 radnych, 5 się wstrzymało, nikt nie był przeciwny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Max21.01.2013 7:25

Regulamin śmieciowy to najważniejszy dokument po ustawie i stanowi on bazę dla innych uchwał śmieciowych. Zabezpieczenie odpowiednich zapisów w regulaminie gwarantuje uchwalenie innych uchwał w dobrym dla społeczności kształcie. Tarasiewicz stanął więc na wysokości zadania, którego podjął się. Gdyby nie miał racji to urzędnicy nie podjęli by z nim walki.

Maja20.01.2013 14:13

jak nie ma kotka to i badylek odwrócą ogonkiem do góry,heh przyznaję,że radny jest bardzo fotogeniczny ale ze śmieciami to sama podatniczko biegaj,ja płacę:)

Podatniczkado Maji obser19.01.2013 22:01

Gdyby nie to "marne ustrojenie mikrofonu" to buliła byś za śmieci jak za zboże, a może i złoto. Tarasiewicz nie był dla ozdoby, ale dla interesu społecznego.

Podatniczka19.01.2013 20:10

Podobno to jest najważniejszy punkt te kontenery. Czy można coś jaśniej Szanowna Redakcjo na ten temat? Czy Tarasiewicz to uzasadnił merytorycznie?

Maja19.01.2013 20:06

Dobrze,że ustroili mikrofon tym marnym badylkiem.Od razu lepsze zdjęcie:):):):) bo komentować to za bardzo nie ma co.

Stefan19.01.2013 15:58

I tak to odczujemy bardzoooooooooo

Ramol WStydliwy18.01.2013 13:34

Tarasiewicz nie odpuścił i są tego konkretne efekty. Gdyby regulamin przeszedł bez tej najważniejszej poprawki koszty by były dużo, dużo wyższe. Mieszkańcy dopiero by to odzuli na kieszeni.