Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 stycznia 2013

Kto ma szanse na zatrudnienie w kopalniach JSW?

Kto ma szanse na zatrudnienie w kopalniach JSW?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Czemu JSW nie zatrudnia od razu absolwentów szkół górniczych z Jastrzębia? Kto ma dziś najwększe szanse na zatrudnieni w spółce? JSW odpowiada na pytania internautów.

Kilka dni temu otrzymaliśmy maila od jednego z internautów, w którym nasz czytelnik pytał o zasady przyjmowania pracowników w JSW. Internauta sam jest absolwentem szkoły górniczej, ale od kilku miesięcy nie znajduje zatrudnienia w spółce.

Kto ma szanse na zatrudnienie?

Jak wyjaśnia rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer, polityka zatrudnienia w JSW opiera się przede wszystkim na uzupełnieniach zatrudnienia na stanowiskach gdzie występują braki spowodowane odejściami na emerytury.

- Niezależnie od tego, na mocy zawartych Porozumień z władzami Miast i Gmin: Jastrzębie, Pawłowice, Pszczyna, Ornontowice, dotyczących kształcenia w szkołach górniczych, przyjmujemy absolwentów tych szkół. Jednakże termin ich przyjęcia uzależniony jest od możliwości i potrzeb poszczególnych kopalń, co określone jest w Planie Techniczno-Ekonomicznym Spółki na dany rok - powiedziała rzecznik.

Jakie wykształcenie się liczy?

- Jeśli chodzi o kwalifikacje, to generalnie pracownicy ze stażem i wykształceniem górniczym mają największe szanse zatrudnienia, jednakże są stanowiska w kopalniach pod ziemią i na powierzchni, które wymagają nie takich uprawnień - informuje JSW.

Czy liczy się zamieszkanie?

Rzecznik JSW wyjaśniła też pogłoski, które pojawiły się wśród mieszkańców i internautów JastrzebieOnline.pl, jakoby JSW nie chciała zatrudniać mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. - W JSW zatrudnionych jest około 50 proc. pracowników będących mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju. Natomiast Kopalnie: "Krupiński", "Pniówek" czy "Budryk" zatrudniają w większości mieszkańców miejscowości i okolic w których funkcjonują - powiedziała rzecznik JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
hans30.07.2015 18:16

Się dziwicie ,ze z jastrzebia nie biorą ,przecierz to potomkowie leni ktorzy przyjechali w kartonach na śląsk ,mieli pracowac a poźniej wyjechac niestety zalegają tu do dziś

bonzo23.03.2014 19:27

zwykły pionek z ulicy ze szkołą sie nie dostanie haha ja pracuje w KW

alex19.03.2014 12:13

slyszalem ze jak nie dasz 30 tys zl to zapomnij o przyjeciu

Uparty07.03.2014 12:13

mi udało się dostać na kopalnie po 8 latach starań. Po przepracowaniu dwóch lat w dwóch firmach pod kopalnią, kilku wyjazdach za granicę za chlebem, 3 latach pracy w korporacji w końcu się udało. Bez większych znajomości, wystarczył upór, częste wizyty w działach zatrudnienia, odnawianie podania, zdobywanie dodatkowych kwalifikacji i uprawnień, no i w końcu się udało. Grunt to wiara w osiągnięcie celu, i próbowanie wszelkich możliwych sposobów...

zalamka06.02.2014 12:26

chce jeszcze dodac, że znajomy bez zupelnie zadnego wyksztalcenia gorniczego i jakichkolwiek praktyk w tym zakresie dostal sie na koplanie bo akurat chalupe budowal jakiemu dyrektorowi czy prezesowi czy cholera wie komu... i dostal sie bez problemu do JSW- takie fakty, a inni z doswiadczeniem i nie mogą sie doprosic.

zalamka06.02.2014 12:21

Witam, skończyłam studia wyższe, chciałabym pracować na koplani gdziekolwiek...do kogo uderzać i jak argumentować się skutecznie (bez znajomości, wujów, ciotek, pociotków.. Czy jest szansa, że moje cv nie wyląduje od razu w koszu? teraz gdziekolwiek ciężko o jakąkolwiek pracę. mogę pracować nawet w markowni albo na płuczce, bo pewnie o pracy w biurze to mogę sobie pomarzyć, tam już na pewno siedzą krewni bez żadnego wykształcenia i kompetencji. Znajomi górnicy opowiadali jak to jest z tymi na powierzchni-cokolwiek chcą załatwić a babska siedzą i zawsze mają milion innych spraw, sprawaiają wrażenie jakby były tam za karę. a jak człowiek jest sympatyczny, uśmiechnięty i do tego pomocny to takiemu zawsze wiatr w oczy.. :/

mloda06.01.2014 19:50

Chetnie dalabym lapowe komu trzeba za przyjecie. Niestetty nie znam takich osob co zalatwiaja;/ moze ktos zna?mialam praktyki na kopalni i na tym sie skonczylo ...

Pokaż wszystkie opinie (49)