Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
21 stycznia 2013

Jastrzębski WORD wstrzymuje egzaminy na kilka dni

Jastrzębski WORD wstrzymuje egzaminy na kilka dni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębski i rybnicki WORD wstrzymały na kilka dni egzaminy na prawo jazdy. Wszystko za sprawą nowych zasad, które w sobotę weszły w życie. Ośrodki muszą się do nich przygotować.

W przyszłym tygodniu w WORD-ach mają odbyć się szkolenia dla pracowników. Szkolenia odbywają się dopiero teraz, ponieważ Ministerstwo Transportu na czas nie poinformowało o zmianach.

Pracownicy ośrodków i instruktorzy jazdy nie są zadowoleni, bo wszyscy mają mało czasu, by poznać nowy system. Pracownicy WORD-ów musza nauczyć się nowego oprogramowania, które ma służyć do egzaminowania. Trzeba je wypróbować, by potem na egzaminie nie było problemów.

Od teraz urzędy miast i starostwa będą tworzyć tzw. profil kandydata na kierowcę..Tworzenie takiego profilu ma służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Przed zmianami kandydat na kierowcę zgłaszał się bezpośrednio do ośrodka szkolenia kierowców. Ośrodek nic nie wiedział o kandydacie. W przypadku, gdy w stosunku do kandydata został wydany zakaz ubiegania się o prawo jazdy lub zakaz kierowania pojazdami, ośrodek po prostu go szkolił. Tym samym dopuszczano do ruchu na drogach osoby, które nie miały prawa się tam znaleźć.

Od teraz przed rozpoczęciem kursu kandydat na kierowcę musi złożyć wniosek w wydziale komunikacji urzędu miasta, a do wniosku musi dołączyć dodatkowe dokumenty, za pomocą których urząd jest w stanie go zweryfikować, ustalić czy ma kwalifikacje i zdrowotne i wiekowe do ubiegania się o dane prawo jazdy.

Następnie UM wystawia zaświadczenie, czyli profil kandydata na kierowcę. Na kartce będzie się znajdować 20-znakowy numer profilu i numer pesel kandydata. I z tym profilem kandydat na kierowcę będzie mógł wybrać dowolny ośrodek szkolenia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kierował bez prawa jazdy, pasażer miał narkotyki Kierował bez prawa jazdy, pasażer miał narkotyki

Policja zabrała im prawo jazdy i dołożyła 10 punków Policja zabrała im prawo jazdy i dołożyła 10 punków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
przemkoprzemko21.01.2013 18:26

a już myślałem że to spowodowane dzisiejszym zlodowaceniem.

Skrobaczki w dłoń! :D

RudofilRudofil21.01.2013 13:20

czyli najważniejsza zmiana to dodatkowa biurokracja, która tylko uprzykrzy życie młodym ludziom którzy będą chcieli zacząć szkolenie. Może jestem tylko rudym internautom ale czy nie lepiej było połączyć WORD z odpowiednią bazą (którą dysponuję policja) gdzie są zamieszczone informację o zakazach prowadzenia pojazdów itd. itp. Proste szybkie i nie przysparzające kolejnych papierków urzędników.

SWD21.01.2013 9:45

Przecież mieli na to cały rok urzędasy teraz się obudzili!!!!!!!!!!!