Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
22 stycznia 2013

Jastrzębie gminą przyjazną innowacjom w oświacie

Jastrzębie-Zdrój otrzymało tytuł "Gmina przyjazna innowacjom w oświacie". Certyfikat nadawany jest gminom, w których szkoły brały udział w teście innowacyjnego Programu INTERBLOK. W naszym mieścią szkołą tą było Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 12.

- Udział w testowaniu innowacji, to wyraźna oznaka nowoczesnego myślenia, atmosfery sprzyjającej poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań i odpowiedzi na pytania oraz problemy jakie stawia zmieniająca się rzeczywistość. Umiejętność stworzenia odpowiednich warunków do powstania takiej atmosfery wyróżnia najlepszych przywódców i liderów - napisał w liście do prezydenta Mariana Janeckiego, kierownik projektu INTERBLOK Wojciech Kwiatek.

INTERBLOK to opracowany z inicjatywy Samodzielnego Koła Terenowego nr 64 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie program nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki. Angażuje on uczniów w odkrywanie praw przyrody, dzięki przeprowadzaniu przez nich eksperymentów wg instrukcji, rozwiązywaniu problemów badawczych oraz budowaniu prototypów urządzeń. Uczy też pracy w grupie i podstaw przedsiębiorczości. Rozbudza aspiracje naukowe i doskonali kompetencje uczniów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uczniowie gimnazjum nr 3 będą jak McGyver Uczniowie gimnazjum nr 3 będą jak McGyver

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Bernadeta26.01.2013 7:35

Gratulujemy całej Społeczności Szkolnej !