Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 stycznia 2013

NIM: Przewodniczący Rady Miasta naruszył prawo

NIM: Przewodniczący Rady Miasta naruszył prawoTadeusz Sławik (po prawej) rozmawia z prezydentem miasta
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Mieszkańców opublikowała swoje stanowisko w sprawie powtórzenia głosowania nad regulaminem tzw. uchwał śmieciowych. Według NIM doszło do naruszenia prawa.

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta głosowano nad ustaleniem regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Głosowanie zostało unieważnione przez Przewodniczącego Rady Miasta Tadeusz Sławika (PiS) i zarządzone po chwili na nowo. Przypomnijmy, że zarówno w pierwszym jak i drugim głosowaniu uchwała nie przeszła.

Według NIM decyzja Przewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Sławika była niezgodna z prawem. - O ewentualnej reasumpcji (powtórzenia - red.) głosowania zdecydować może wyłącznie Rada Miasta podejmując w tej sprawie stosowną uchwałę o powtórzeniu głosowania. W żadnym wypadku powtórzenia głosowania nie może zarządzić jednoosobowo Przewodniczący Rady Miasta - informuje NIM.

Niedawno powołane stowarzyszenie chce, aby podjęto uchwałę w celu napomnienia Przewodniczącego Rady Miasta w związku ze stwierdzeniem naruszenia prawa oraz podjęcia prac nad zmianą statutu miasta poprzez prowadzenie zapisów określających sposób i zasady reasumpcji głosowania.

Zobacz pełną treść stanowiska NIM

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
hej24.01.2013 1:34

PS n.p.zwałowisko Pochwacie jest zrekutywowane od strony południowej i myśę, że spokojnie takie małe skocznie można byłoby dla dzieciaków tam zbudować. Wioski!!! budują, take jak Bystra, Gilowice i Nydek, a ns nie byłoby stać? Przecież bez problemu. A dzieci miałyby co robić....

hej24.01.2013 1:25

42 mln za taką małą halę? O bosze...Marnotrawstwo straszne.
Co do skoczni, to zbudowano w Bystrej koło Bielska, praktycznie od zera, bo na miejscu zrujnowanych,. za 611 000, HS 19 i HS 31, typowe dla szkolenia dzieci, co moim zdaniem jest dobre, lepiej, żeby dzieci miały tego typu zajęcia niż żeby piły piwo na klatkach schodowych, zacytuję z artykułu, który każdy sam może przeczytać po wklikaniu w googlach "skocznie w Bystrej" Obie skocznie wyłożone są igelitem i posiadają ceramiczne rozbiegi. Dzięki temu można na nich skakać przez cały rok. Jest też nowa wieża sędziowska. Teren skoczni został ogrodzony.
Jakby jakieś dziecko miało predyspozycje, już nie mówię, że na miarę Małysza, ale choćby na miarę Żyły albo Kubackiego, to mogłoby kontynuować szkolenie w Wiśle - jest blisko, ale najpierw niech się sprqawdza na miejscu, żaden rodzic nie będzie w ciemno dzieciaka woził do Wisły tylko po to, żeby dowiedzieć się, ze się nie nadaje, bo za duży, za słabyczy cuś...

Obeznany23.01.2013 16:37

Hala kosztowała nie 25 mln za 42 miliony złotych... Znając życie to skocznia w Jastrzebiu nie kosztowała by 600 tys a spokojnie ponad milion. Co do prezydentury to nie widze w naszym mieście póki co żadnego polityka który nadawałby się na tą funkcje. Choć oczywiście zmiana Janeckiego na kogoś innego jest według mnie konieczna.

hej23.01.2013 16:31

Jedyny z liczących się polityków. mi się wydaje, ze gdyby był prezydentem nie byłoby takiej stagnacji i mrożenia kasy w skarpecie jaka jest za Janeckiego.
No n.p. Sławik zaproponował zbudowanie małej skoczni narciarskiej - nic nowego, bo takowa była kiedyś w Jastrzębiu, nic złego, bo gdyby jakieś dziecko szkolące się na tej skoczni okazało się talentem, to mogłoby kontynuować szkolenie w pobliskiej Wiśle albo Szczyrku. Nic drogiego, bo taka skocznia to kosztuje koło 600 000 do miliona, dla porównania hala kossztowała ponad 25 mln.
No, ale Janecki - "nie da się"...

do hej23.01.2013 15:45

Ale jak to. Jedyny na całe miasto?

hej23.01.2013 13:28

Sławik to jedyny wizjoner i człowiek jak najbardziej zaangażowany, tak go oceniam, to on powienien być prezydentem.

Gość23.01.2013 9:23

Sławik to kukiełka i jako kukiełka jest najmniej szkodliwy. Więcej bałaganu robią ci, którzy pociągają za sznureczki wprawiające kukiełkę w ruch. A za te sznurki to już chyba nie ciągnie nawet Marian. Za każdy z tych sznureczków pociąga kto inny, każdy w inną stronę i stąd ten bałagan. Jednak zgniłe pomidory od publiczności padają na kukiełkę i formalnego reżysera tego przedstawienia Mariana, a na białe kołnierzyki sznurkowych pozostają czyściutkie jak śnieg na Grenlandii.

Pokaż wszystkie opinie (16)