Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
22 stycznia 2013

Jastrzębie to miasto "o umiarkowanym potencjale"

Jastrzębie to miasto "o umiarkowanym potencjale"
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Colliers International, międzynarodowa firma zajmująca się doradztwem inwestycyjnym, uznała Jastrzębie za miasto o umiarkowanym potencjale inwestycyjnym.

Międzynarodowa firma przygotowała mapę, na której przedstawiła miasta, w których warto zainwestować w Polsce. Jastrzębie-Zdrój znalazło się na mapie, ale zostało ocenione jako miejsce o umiarkowanym potencjale inwestycyjnym i średnim ryzyku.

Taką samą ocenę otrzymały np. Żory i Wodzisław, które też znalazły się na mapie. Bardzo dobrze oceniony został Cieszyn, uznany za miejsce o wysokim potencjale i minimalnym ryzyku inwestycji.

Jak jastrzębie walczy o inwestorów?

Miasto stara się przyciągnąć inwestorów m.in. poprzez ulgi podatkowe. W mieście istnieją dwie strefy ekonomiczne: Jastrzębska Strefa Aktywności Gospodarczej oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W tych strefach zwalnia się z podatku od nieruchomości budynki związane z nową inwestycją. Istnieje również możliwość zwolnienia z części podatku dochodowego. Szczegółowe zasady ustala w tym wypadku uchwała Rady Miasta.

Jak Jastrzębie zachęca do inwestowania?

W tym roku nasze miasto kontynuuje realizację projekt pn.: "Jastrzębie-Zdrój - Twój partner w biznesie, promocja terenów inwestycyjnych Jastrzębia-Zdroju". Projekt ten polega na promocji oferty inwestycyjnej Jastrzębia, poprzez udział w jednych z największych targów inwestycyjnych na świecie.

W 2013 roku zaplanowano uczestnictwo w imprezach targowo-wystawienniczych, takich jak: MIPIM CANNES we Francji, EIRE we Włoszech i EXPO REAL w Niemczech. - Celem bezpośrednim projektu jest podniesienie poziomu inwestycji na terenie Jastrzębia-Zdroju, a także poprawa rozpoznawalności oferty inwestycyjnej miasta dzięki intensyfikacji działań z zakresu marketingu zewnętrznego - wyjaśnia rzecznik UM, Katarzyna Wołczańska.

Ranking Newsweeka

W maju 2012 roku tygodnik "Newsweek" opublikował ranking Miast Przyjaznych Biznesowi, gdzie Jastrzębie-Zdrój znalazło się na 3. miejscu w Polsce i 2. na Śląsku. Przygotowując ranking pod uwagę wzięto cztery kluczowe aspekty funkcjonowania samego miasta i prowadzenia działalności gospodarczej: stan miejskich finansów, klimat dla przedsiębiorczości, ceny oraz infrastrukturę. Przed nami w ogólnopolskim rankingu znalazły się tylko Gliwice i Zamość.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będa nowe inwestycje miejskie Będa nowe inwestycje miejskie

Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdził 1 mld zł na JSW Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdził 1 mld zł na JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Obi22.01.2013 16:29

Zdaje mi się ZED ma rację ale kolejne wycieczki juz sa wpisane w harmonogram działań naszych notabli i basta!

zed22.01.2013 16:01

Żadna poważna firma planująca inwestycje nie będzie zaglądała do gazet, a tym bardziej na targi. Woli zapłacić rzetelnej firmie z zewnątrz, żeby oceniła opłacalność i ryzyko inwestycji. Oto moja prawda:D

max22.01.2013 13:27

Żory, gdzie liczba miejsc pracy wynosi 11 tys, i Wodzisław gdzie liczba miejsc pracy wynosi aż 8 tys a największym zakładem pracy jest Urząd Miejski, są na równi z Jastrzębiem gdzie pracę znalazło aż 31.000 ludzi z całego regionu. Pracownicy tej firmy zajmującej się rankingami powinni wrócić się do podstawówki i zacząć edukację od nowa.

cichyHa22.01.2013 12:21

co z tego wynika? że tu i tak nikt nie inwestuje. Jaki wniosek z tego? Jastrzębie to zapadła dziura muszę to z przykrością stwierdzić . Gdyby nie sport i spółka węglowa nikt by raczej o nas nie wspominał

Marek22.01.2013 9:52

I co z tego wynika, nic

Stefek22.01.2013 8:47

Niezły fisheye :)