Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
22 stycznia 2013

Zima w mieście. Wiele kolizji. Policja prosi o rozwagę

Zima w mieście. Wiele kolizji. Policja prosi o rozwagę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zima utrudnia życie kierowcom w całym kraju. W Jastrzębiu sytuacja szczególnie wczoraj była bardzo trudna. Doszło do wielu stłuczek.

- Wciąż zmieniające się warunki atmosferyczne, sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Tylko w ciągu wczorajszego dnia, na terenie naszego miasta doszło aż do ośmiu kolizji, dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników ruchu o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach - czytamy na stronie jastrzębskiej policji.

W poniedziałek marznący deszcz sprawił, że na drogach było bardzo ślisko i niebezpiecznie. W przeciągu całego dnia policjanci odnotowali aż osiem, na szczęście niegroźnych kolizji i jeden wypadek, w którym ranna została 39-letnia kobieta.

Do jednej z kolizji doszło około godziny 8:00. 56-letni kierowca samochodu ciężarowego, jadący ulicą Ligonia w kierunku Górniczej, na oblodzonym odcinku drogi wpadł w poślizg, w wyniku czego prowadzony przez niego pojazd zjechał poza jezdnię i uderzył w rury ciepłownicze. Kierującemu na szczęście nic się nie stało, uszkodzeniu uległy natomiast rury ciepłownicze. 56-letni rybniczanin był trzeźwy.

- W związku z trudnymi warunkami na drogach, apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności! - czytamy na stronie policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
cukero24.01.2013 0:09

Niektórzy wymagają cudów. Chcą by odśnieżać drogi i chodniki po opadach deszczu. (poniedziałek)
=D

Sam Lód23.01.2013 11:57

W poniedziałek gleba nieunikniona. Współczuję pracownikom izby przyjęć i tego ile gipsu musieli wykorzystać tego dnia. Chodniki w stanie opłakanym i ani raz nie widziałam w ciągu całego dnia żeby ktokolwiek je odśnieżał. Jeśli chodzi o apele policjantów to proszę mnie nie rozśmieszać. Co z tego, że jadę 20 km/h jeśli nawet przy tej prędkości zarzuca w lewo i prawo bo miastu chyba szkoda kasy na odśnieżanie.

--23.01.2013 8:53

A ja bardzo proszę pieszych, aby w tak niewdzięczną pogodę, w taką ślizgawicę nie pchali się bez zastanowienia na jezdnię, bo na prawdę ktoś może nie z własnego zagapienia, ale właśnie przez takie drogi nie wyhamować i niepotrzebną krzywdę zrobić.

Gość23.01.2013 7:48

We wtorek po godzinie 15 nie dało się chodzić chodnikami pod blokami na Wielkopolskiej. Co chwile ktoś się przewracał. Przyjechała ekipa z dwoma wiadrami piasku, posypała kilkadziesiąt metrów chodnika, popatrzyła na nie posypane i zniknęła.

ala22.01.2013 21:47

moja mama odśnieża chodniki ostatnio robi to od rana do wieczora już nie ma siły na nic taką ma pracę to jest dopiero tragedia a w pracy mówią że jak nie chce pracowac to może się zwolnic ale gdzie ma iśc?

Gość22.01.2013 19:11

" Zima w mieście. Wiele kolizji. Policja prosi o rozwagę "
A my kierowcy prosimy o to żeby służby odpowiedzialne za stan dróg , robiły co do nich należy i za co biorą pieniądze z naszych podatków .
A policja niech nie robi z kierowców nieudołów bo po takich drogach nie da się jeździć bezpiecznie . Więcej przy takiej jeździe potrzeba szczęścia niż szczególnej ostrożności .

Major22.01.2013 18:21

właśnie nawet chodnikiem pieszo się nie dało chodzić... a na pasach też prawie zaliczyłem glębę.... ale służb porządkowych ani widu ani słychu

Pokaż wszystkie opinie (8)