Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
24 stycznia 2013

Park na Żeromskiego doczeka się remontu

Park na Żeromskiego doczeka się remontu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W tym roku rozpocznie się rewitalizacja małego parku przy ul. Żeromskiego (za hotelem Dąbrówka). Na ten cel miasto przeznaczyło 1 milion złotych. Zadanie rozłożone jest na dwa lata.

Mały park między ulicami Żeromskiego a 1 Maja w dzielnicy Zdrój doczeka się rewitalizacji. Wykonane tam zostanie m.in. oświetlenie, nowe ścieżki (po obwodzie stawów), a także zaprojektowana będzie zieleń - usunięte zostaną drzewa w złym stanie i pojawią się nowe drzewa i krzewy.

- Chcemy tam również zrewitalizować zbiorniki wodne, zainstalować jakieś urządzenia, place zabaw, ławeczki - powiedział wiceprezydent Krzysztof Baradziej.

Poprawiona zostanie również geometria stawów wraz z umocnieniem dna i skarp, a także system pomp i kanalizacji odprowadzającej wodę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Droga prowadząca do OWN gotowa Droga prowadząca do OWN gotowa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
łynarski26.01.2013 9:52

Ten skrawek parku chyba nie jest aż w tak złym stanie. Wystarczy parę krzewów i urządzenie "stawów". Ale żeby wyrzucać na to aż milion złotych to chyba przesada.

Bernadeta26.01.2013 7:42

Bardzo się cieszę, gdyż wielokrotnie wnioskowałam w tym temacie. Pamiętam, że uczniowie z SP 4 kilka lat temu odwiedzili Pana Prezydenta i narysowali, bądż opisali wizję tego parku /który graniczy z SP 4/ po rewitalizacji. I doczekali się. Dziękujemy!

Znawca25.01.2013 9:41

Niewiele mieszkańców naszego miasta zna to miejsce kto mieszka w zdroju to zna. Dla mnie jest to piękne miejsce.

Gość24.01.2013 23:21

milion na stawy i park budowany pod Hotel Dąbrówka, ja wiem że Zdrój to reprezentatywna dzielnica, że trzeba wspierać przedsiębiorców, którzy być może przyczynią się do rozwoju turystyki, ale na Zofiówce od kilkunastu lat staramy się o głupie boisko do piłki i dla nas nie ma pieniędzy

GGrzejnik24.01.2013 22:52

Tego parkiem bym nie nazwał. A te stawy to raczej jakieś zasyfione zbiorniki wodne. Jasne ze fajnie żeby to odremontowali ale chyba są pilniejsze rzeczy do zrobienia hmm?

Hsjdksh24.01.2013 22:51

A to te dziury przecięte mostkiem to staw... Czy w stawie przypadkiem nie powinna być woda?

mm24.01.2013 20:06

park? Jaki to park, kicha, a nie park

Pokaż wszystkie opinie (13)