Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
25 stycznia 2013

Przebudują skrzyżowanie na Moszczenicy?

Mieszkańcy chcą, żeby władze miasta zdecydowały o postawieniu świateł na skrzyżowaniu ul. Ranoszka i Komuny Paryskiej, które według nich jest miejscem niebezpiecznym, szczególnie dla dzieci idących do szkoły.

W tej sprawie w grudniu interpelację złożył radny Tadeusz Markiewicz. - Proszę o wyznaczenie przejść dla pieszych przez ulicę Ranoszka oraz wyznaczenie bezpiecznego przejścia i chodnika na ul. Komuny Paryskiej, szczególnie w rejonie byłego wiaduktu kolejowego - pisał w interpelacji Markiewicz.

W odpowiedzi prezydent Krzysztof Baradziej przyznał, że w tym miejscu nie wszystkie przejścia spełniają wymogi związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

-  Z tego względu została wykonana dokumentacja przebudowy ulicy Komuny Paryskiej wraz z korektą skrzyżowania ul. Ranoszka z ul. Komuny Paryskiej oraz z przebudową zatok autobusownych na ul. Ranoszka - napisała w odpowiedzi Baradziej.

Nie wiadomo jednak, czy skrzyżowanie zostanie przebudowane. Wszystko zależy od decyzji radnych, którzy muszą przekazać pieniądze na ten cel.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przebudowa ulicy Rolniczej idzie pełną parą Przebudowa ulicy Rolniczej idzie pełną parą

Z powodu łabędzi wstrzymano ruch na ulicy Z powodu łabędzi wstrzymano ruch na ulicy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
czarownik28.01.2013 19:36

To co, drodzy radni? Znajdzie się kasa?

do_27.01/godz 11.5627.01.2013 13:07

Zgadzam się z Panią w 100%. Ale Moszczenica nigdy nie miała prawdziwego Sołtysa, tylko figurantów, markujących robotę, ksiądz proboszcz nie interesuje się niczym, prócz finansów parafii, nie ma radnych z tej dzielnicy (kiedyś był, ale zadbał tylko o drogę do swojej posesji), a dyrekcja szkoły woli się nikomu nie narażać, bo jest tutejsza i dobrze żyje z miejscowymi. Taka to dziwna dzielnica.. I przypuszczam, że nawet gdyby z Moszczenicy pochodził prezydent miasta, to też nic tu się nie zmieni...

Gość27.01.2013 11:56

Do ks fan Szanowny Panie sprawa chodnika to ciągnie się nie kilkanaście lat a dokładnie od 01.09.1971roku! bo wtedy była zamiast drogi uklepanej budowana droga asfaltowa sprawę znam bardzo dokladnie bo ona dotyczyła mnie bezpośrednio i dopiero w 2012 roku po 41 latach i 4 latach mojej walki z prezydentem została uregulowana granica mojej dzialki ale to jeszcze nic. koło szkoły od 1946roku są nie uregulowane granice jak i własności, a sprawa Kapliczki nikogo bardzo nie interesuje choć powinna. Na Moszczenicy sołtys, dyrekcja szkoły, i ksiądz proboszcz potrafią się tylko uśmiechać na dożynkach do swoich pupilków bo jak ktoś ma odmienne zdanie to jest zly i niedobry. Wrócę jeszcze do tych 50cm działki myślę że każdy by oddal a ja pierwsza tylko po pierwsze jak znowu mam wszystkie formalności załatwiać sama i przez 41lat to faktycznie nie dam, to Urząd Miasta powinien się tym zająć, ale po co przecież teraz najważniejszy jest nowo budowany kościół na Bziu przez prezydenta i nie ma czasu na glupoty typu chodnik na Moszczenicy. Szkoda tylko że muszą cierpieć na tym NASZE DZIECI!!!

ks fan26.01.2013 12:46

Do Gość z 7:45 słuchaj jak mają zrobic ten chodnik skoro jeden z drugim nie chce przestawić płotu o 50cm, żeby było miejsce na ten chodnik?? Ten temat znam dość dobrze z autopsji bo ciagnie się już kilkanaście lat.

Mieczysław26.01.2013 12:15

Przy okazji zmienić nazwę ulicy komuny paryskiej.

Gość26.01.2013 8:50

A kolejnym problemem jest chodnik na ulicy Komuny Paryskiej-Dąbrowskiego tam dzici idące ze szkoły tylko odskakują wariatom drogowym, nie mówiąc już o właśnie takiej zimie jaką mamy, gdzie spychany śnieg zwęża drogę! Parę potrąceń już było, ale kogo to obchodzi ,przecież dzielnica BZIE najważniejsza dla prezydenta!!!

Bernadeta26.01.2013 7:45

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Powinny się znaleźć pieniądze na ten cel.

Pokaż wszystkie opinie (9)