Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
25 stycznia 2013

Jastrzębska policja ma nową "funkcjonariuszkę"

Jastrzębska policja ma nową "funkcjonariuszkę"
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Niedawno do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju dołączyła nowa funkcjonariuszka - pies o imieniu Beti. Od początku stycznia patroluje ulice naszego miasta.

Pies towarzyszy w codziennej pracy swojemu przewodnikowi, młodszemu aspirantowi Rafałowi Górnemu. To już czwarty pies w jastrzębskiej komendzie - inne to Hajdi, Ares i Lupo. Beti zastąpiła na tym miejscu odchodzącego na emeryturę Maxa, który z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z pracy w policji.

-  To 6-letni policyjny pies patrolowo-tropiący, który od tej pory będzie wiernie towarzyszyć swojemu panu podczas służby. Jej głównym zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta oraz tropienie sprawców przestępstw. Zdobyte umiejętności należy jednak utrwalać, dlatego Beti, tak jak i inne policyjne psy, kilka razy w miesiącu będzie szkolona pod czujnym okiem swojego przewodnika - informuje policja.

Pies będzie też odwiedzał dzieci na prelekcjach i festynach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
do łoł27.01.2013 13:18

Pewnie średnią krajową, a dla psa to wystarczy...

łoł26.01.2013 21:32

a ile bedzie zarabiał???

dociekliwy26.01.2013 13:11

A ta nowa policjantka jest narodowości polskiej czy żydowskiej?Jest to ważne bo jeżeli Polskiej to liczę że będzie ''bardziej ludzka'' a jeżeli żydowskiej to mamy przerąbane!!!!

Gość26.01.2013 8:16

No to mamy już czterech inteligentnych funkcjonariuszy.

słowik25.01.2013 18:10

Prawdziwych przestępców to szukajcie w jastrzębskiej PO i na wiejskiej w Warszawie.Na ulicach Jastrzębia to co najwyżej łobuzeria.

SJZ 6525.01.2013 17:20

@Artór-głowa do góry. Mam informację która cię ucieszy. Dowiedziałem się(z pewnego źródła) że policjanci podczas kontroli takim jak ty zamiast Sznupka, będą wręczać działkę do wciągnięcia. Wszystko po to aby pies nie musiał cię obwąchiwać, mogliby Zieloni na gliniarzy naskoczyć za maltretowanie Beti.

łynarski25.01.2013 13:50

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego to w większości owczarki niemiecki służą w policji? Zdaje się, że są chyba bardziej inteligentne psy (oczywiście im nie ujmując). Ktoś mi będzie potrafił odpowiedzieć na to pytanie?

Pokaż wszystkie opinie (9)