Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
28 stycznia 2013

Miasto pełne nielegalnych ogłoszeń. UM nic nie zrobi

Miasto pełne nielegalnych ogłoszeń. UM nic nie zrobi
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pojawiają się na latarnich, na przystankach autobusowych, na klatkach schodowych - nielegalne ogłoszenia coraz bardziej denerwują mieszkańców.

Zgodnie z prawem ogłoszenia i plakaty reklamujące można rozwieszać na wyznaczonych do tego słupach ogłoszeniowych. Jeżeli ktoś chce przykleić ogłoszenie na budynku musi zdobyć najpierw zgodę właściciela obiektu. Zwykle jednak tak się nie dzieje i ogłoszenia przyklejane są bez pozwolenia.

Na problem zwróciła uwagę radna Bernadeta Magiera, która w imieniu mieszkańców Zdroju pytała prezydenta, jak można ukrócić proceder nielegalnego przyklejania ogłoszeń. - Naszą piękną dzielnicę szpecą różnego rodzaju kartki, plakaty, które wiszą dosłownie wszędzie - pisała radna w interpelacji.

Władze miasta nie będą jednak podejmować żadnych szczególnych działań, żeby walczyć z nielegalnymi reklamami. - Wszystkie stwierdzone naocznie przez mieszkańców przypadki takich zachowań powinny być bezpośrednio przekazywane policji i straży miejskiej - stwierdził prezydent Marian Janecki w odpowiedzi do radnej Magiery.

Władze miasta będą więc liczyć na istniejące prawo, które mówi, że nielegalne naklejanie ogłoszeń podlega karze. Karać natomiast można wyłącznie osobę, która ogłoszenie nakleja, a nie zleceniodawcę, który nakazał rozwieszanie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Skarbówka skonfiskowała lewe papierosy Skarbówka skonfiskowała lewe papierosy

Miał w piwnicy 730 paczek nielegalnych papierosów Miał w piwnicy 730 paczek nielegalnych papierosów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość31.01.2013 9:09

Oblepione i pomazane ściany, psie odchody to typowy obraz "miasta".

przedsiębiorca 30.01.2013 20:18

Kolego brbr z tego co widziałem to ten telebim w nocy nie świeci tak że ty pomyśl zanim coś napiszesz

leezac29.01.2013 22:45

Ja się cieszę, że firmy działają tak dobrze, że jeszcze mają się za co reklamować. Te reklamy przeszkadzają tylko urzędnikom, którzy nie muszą pracować w przedsiębiorstwach prywatnych. Osoby pracujące w firmie prywatnej pewnie się cieszy, że jego pracodawca się reklamuje, bo widzi, że ma szansę na dalszą pracę, a może nawet jakimś cudem na podwyżkę.

brbr29.01.2013 20:54

Panie @przedsiębiorca, którą częścią ciała myślisz? W nocy taki "telewizory" ewidentnie przeszkadzają, a wręcz oślepiają. To samo tyczy się ulotek. Co dziń wchodząc do klatki schodowej krew mnie zalewa gdy deptam po "dywanie" z papierowych śmieci, a pod drzwiami sterta makulatury. Chętnie Tobie zebrałbym te reklamy i wysypał przed drzwiami.

Junak29.01.2013 14:49

A kogo ukarają jak nie wiedzą kto to wiesza a firmy się reklamujące powiedzą że to nie oni...

kpina29.01.2013 10:39

"Karać natomiast można wyłącznie osobę, która ogłoszenie nakleja, a nie zleceniodawcę, który nakazał rozwieszanie". Jak i w innych przypadkach, nasze prawo świetnie działa na rzecz bogatych "biznesmenów". Ten zleca rozklejanie swoich reklam, oczywiście nie mając żadnego pojęcia, gdzie są rozklejane :D, a w razie czego karę dostaje ten biedak, który za kilka groszy lata po mieście z klejem albo z toną ulotek do skrzynek. Tak nas kantują na każdym kroku nasi USTAWODAWCY.

pigtrw28.01.2013 21:47

a ja lubie mieć w skrzynce aktualne gazetki reklamowe i promocje pizzy i in. nienawidze takie typu sprzedam mieszkanie, a juz najgorsze są kredyty chwilówki.

Pokaż wszystkie opinie (17)