Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 stycznia 2013

Miasto pełne nielegalnych ogłoszeń. UM nic nie zrobi

Miasto pełne nielegalnych ogłoszeń. UM nic nie zrobi
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pojawiają się na latarnich, na przystankach autobusowych, na klatkach schodowych - nielegalne ogłoszenia coraz bardziej denerwują mieszkańców.

Zgodnie z prawem ogłoszenia i plakaty reklamujące można rozwieszać na wyznaczonych do tego słupach ogłoszeniowych. Jeżeli ktoś chce przykleić ogłoszenie na budynku musi zdobyć najpierw zgodę właściciela obiektu. Zwykle jednak tak się nie dzieje i ogłoszenia przyklejane są bez pozwolenia.

Na problem zwróciła uwagę radna Bernadeta Magiera, która w imieniu mieszkańców Zdroju pytała prezydenta, jak można ukrócić proceder nielegalnego przyklejania ogłoszeń. - Naszą piękną dzielnicę szpecą różnego rodzaju kartki, plakaty, które wiszą dosłownie wszędzie - pisała radna w interpelacji.

Władze miasta nie będą jednak podejmować żadnych szczególnych działań, żeby walczyć z nielegalnymi reklamami. - Wszystkie stwierdzone naocznie przez mieszkańców przypadki takich zachowań powinny być bezpośrednio przekazywane policji i straży miejskiej - stwierdził prezydent Marian Janecki w odpowiedzi do radnej Magiery.

Władze miasta będą więc liczyć na istniejące prawo, które mówi, że nielegalne naklejanie ogłoszeń podlega karze. Karać natomiast można wyłącznie osobę, która ogłoszenie nakleja, a nie zleceniodawcę, który nakazał rozwieszanie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja kontroluje czy nie zanieczyszczacie środowiska Policja kontroluje czy nie zanieczyszczacie środowiska

Skarbówka skonfiskowała lewe papierosy Skarbówka skonfiskowała lewe papierosy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość31.01.2013 9:09

Oblepione i pomazane ściany, psie odchody to typowy obraz "miasta".

przedsiębiorca 30.01.2013 20:18

Kolego brbr z tego co widziałem to ten telebim w nocy nie świeci tak że ty pomyśl zanim coś napiszesz

leezac29.01.2013 22:45

Ja się cieszę, że firmy działają tak dobrze, że jeszcze mają się za co reklamować. Te reklamy przeszkadzają tylko urzędnikom, którzy nie muszą pracować w przedsiębiorstwach prywatnych. Osoby pracujące w firmie prywatnej pewnie się cieszy, że jego pracodawca się reklamuje, bo widzi, że ma szansę na dalszą pracę, a może nawet jakimś cudem na podwyżkę.

brbr29.01.2013 20:54

Panie @przedsiębiorca, którą częścią ciała myślisz? W nocy taki "telewizory" ewidentnie przeszkadzają, a wręcz oślepiają. To samo tyczy się ulotek. Co dziń wchodząc do klatki schodowej krew mnie zalewa gdy deptam po "dywanie" z papierowych śmieci, a pod drzwiami sterta makulatury. Chętnie Tobie zebrałbym te reklamy i wysypał przed drzwiami.

Junak29.01.2013 14:49

A kogo ukarają jak nie wiedzą kto to wiesza a firmy się reklamujące powiedzą że to nie oni...

kpina29.01.2013 10:39

"Karać natomiast można wyłącznie osobę, która ogłoszenie nakleja, a nie zleceniodawcę, który nakazał rozwieszanie". Jak i w innych przypadkach, nasze prawo świetnie działa na rzecz bogatych "biznesmenów". Ten zleca rozklejanie swoich reklam, oczywiście nie mając żadnego pojęcia, gdzie są rozklejane :D, a w razie czego karę dostaje ten biedak, który za kilka groszy lata po mieście z klejem albo z toną ulotek do skrzynek. Tak nas kantują na każdym kroku nasi USTAWODAWCY.

pigtrw28.01.2013 21:47

a ja lubie mieć w skrzynce aktualne gazetki reklamowe i promocje pizzy i in. nienawidze takie typu sprzedam mieszkanie, a juz najgorsze są kredyty chwilówki.

Pokaż wszystkie opinie (17)