Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
29 stycznia 2013

Klub szachowy UKS Pionier wraca do II Ligi

Klub szachowy UKS Pionier wraca do II Ligi
fot. Jenny Thompson / photoxpress

W rozgrywkach III Ligi Śląskiej szachiści klubu UKS Pionier zdobyli pierwsze miejsce. Tym samym klub po trzech latach wróci do II ligi.

Juniorzy UKS Pionier wygrali 9 z 11 spotkań w ramach rozgrywek III Ligi Śląskiej. Jastrzębianie zdobyli 47 punktów.

- Walka o awans toczyła się do samego końca, było bardzo dużo emocji i walki na szachownicach z której najlepiej wyszli zawodnicy UKS Pionier - informuje klub.

Do sukcesu drużyny przyczynili się następujący zawodnicy: Rydzewski Paweł, Karp Maciej, Kordela Kamil, Wodecki Mikołaj, Posłuszny Tomasz, Orzechowski Michał, Wodecki Aleksander, Kordela Monika, Adamczyk Zuzanna.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Andrzej Matusiak wiceprezesem związku szachowego Andrzej Matusiak wiceprezesem związku szachowego

Szachy: Jastrzębie liderem w Lidze Miast Szachy: Jastrzębie liderem w Lidze Miast

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Zawodnik UKS15.11.2013 15:25

Szkoda że już spadli. :(

cccc04.02.2013 13:17

Gratuluję! Szachy to wspaniała gra. Szkoda, że tak mało promowana w naszym mieście. To bardzo dobry kierunek kształtowania dzieciaków i młodzieży. Dlaczego w innych mediach mało o Pionierze? Może dlatego, że kojarzony jest z postacią Andrzeja Matusiaka? Uważam, że UKS robi kawał dobrej roboty dla naszych najmłodszych. Kiedyś były szachy, grało się w piłkę, biegało i co tylko. Dzisiaj dzieciaki mają PC,Xboxy,tablety oraz inne gadżety, które niestety często wyjaławiają ich intelekt i rozwój.

bbbb03.02.2013 12:14

Janie, niestety masz rację. Np. JasNet obraził się na szachowy UKS i nie publikuje osiągnięć młodzieży z "Pioniera", mimo, że na palcach jednej ręki można policzyć jastrzębskie kluby reprezentujące miasto na szczeblu centralnym. Ale cóż, zawiść, zazdrość i polityka? przeszkadza racjonalnie myśleć.
Ale nie ma co rozpaczać. Cieszmy się, że mamy dobrą i zdolną młodzież. Jeszcze raz szacunek dla dzieciaków(i nie tylko) z UKS Pionier Jastrzęnie

Kibic01.02.2013 8:41

Gratulacje w końcu to gra Królewska

Jan29.01.2013 20:59

Tylko szkoda że interesują się tym tylko rodzice nikt więcej.

brbr29.01.2013 20:39

Przyjemnie się czyta takie newsy. Gratulacje i powodzenia w II lidze

Gość29.01.2013 20:28

Gratulacje! Cieszymy się. Szymon Walczak i tata.

Pokaż wszystkie opinie (9)