Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
29 stycznia 2013

JSW płaci ponad 800 mln zł podatku, 865 mln ZUS-u

JSW płaci ponad 800 mln zł podatku, 865 mln ZUS-u
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

- Jastrzębska Spółka Węglowa odprowadziła w 2012 roku niemal 1,8 miliarda złotych podatków i opłat - poinformowały władze spółki w komunikacie prasowym.

Do budżetu państwa za pośrednictwem urzędu skarbowego trafiło ponad 376,3 mln złotych podatku VAT i 226,6 mln złotych podatku dochodowego od osób fizycznych. Ponadto w 2012 roku JSW odprowadziła prawie 220,6 mln złotych podatku dochodowego od osób prawnych.

- Część pieniędzy wpłaconych z tytułu podatków dochodowych trafia później drogą pośrednią do gmin i powiatów w ślad za pracownikami JSW. Gminne budżety zasiliło także w ubiegłym roku niemal 32,7 mln złotych podatku od nieruchomości i środków transportowych i prawie 13 mln złotych opłaty eksploatacyjnej - wyjaśnia JSW w komunikacie do mediów.

Ponadto JSW była zobowiązana zapłacić 8,6 mln złotych opłaty eksploatacyjnej Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska. JSW wpłaciła też 22,6 mln złotych na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- W ubiegłym roku największą pozycję kosztową stanowiły składki w wysokości 865 mln złotych przekazane Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych (o 74 mln więcej niż rok wcześniej). Prawie 3,8 mln złotych pochłonęła opłata za wieczyste użytkowanie gruntów, a kolejne 1,2 mln złotych opłaty ekologiczne i 741 tysięcy akcyza przekazana Izbie Celnej - czytamy w komunikacie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Piotr G.29.01.2013 16:32

Skoro brak oficjalnych informacji to pewnie tylko plotka, puszczona przez kogoś komu się nudzi.
Może jakieś związki by mogły się pochwalić, że "trzymają rękę na pulsie" gdyby ktoś ich pytał

ryl29.01.2013 10:55

czy ktoś może potwierdzić że od lutego mają być "wprowadzone" czarne soboty ? Bo na kopalni głośno o tym a oficjalnie nikt nic nie wie

Adam29.01.2013 10:54

Właśnie .... za pracownikami czyli do Żor Wodzisławia Rybnika itd do naszego miasta znkomy procent trafia tego podatku