Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 stycznia 2013

Trzeba będzie zapłacić za parking pod UM

Trzeba będzie zapłacić za parking pod UM
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na parkingu pod Urzędem miasta pojawiły się już parkomaty. Nie każdy jednak będzie musiał płacić za parking, ponieważ postój krótszy niż godzinę będzie darmowy.

Parking przy Urzędzie Miasta ma służyć przede wszystkim pracownikom magistratu i mieszkańcom, załatwiającym sprawy w UM. Niestety na parkingu stają również samochody pracowników i klientów banku, który przylega do budynku Urzędu Miasta.

Krzysztof Baradziej, wiceprezydent miasta, w rozmowie z TV Kanon powiedział, że średni czas załatwiania spraw w Urzędzie wynosi 20 minut, dlatego większość petentów zmieści się w czasie i nie będzie musiała płacić za parking.

Parkujący będzie musiał zapłacić 2 złotę za kazdą pełną godzinę postoju. UM zastrzega jednak, że opłata może ulec zmianie po pierwszych miesiącach działania parkomatów.

Część pracowników UM otrzyma karty uprawniające do bezpłatnego korzystania z parkingu. Jak zapowiada Baradziej będzie to od kilku do kilkunastu osób. Chodzi o pracowników, którzy w ramach pracy muszą wyjeżdżać w teren - są to geodeci, inspektorzy nadzoru czy inspektorzy ochrony środowiska.

Obecnie system jest testowany. Nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie płatny parking zostanie uruchomiony.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie parking przy ulicy Jagiełły Powstanie parking przy ulicy Jagiełły

Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0 Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
tom11.02.2013 16:08

Kolejny głupi pomysł niedouczonych urzędników. Jak się ludzie wkurzą i przestaną wam zapyłniać koryto to co będziecie żreć? (patrz nieuku prawo Laffera). Wtedy na naukę i myślenie będzie za póżno. Pamiętajcie:,,kto pod kim dołki kopie..''

franek z kopali11.02.2013 16:02

Pod urzędem powinien być zakaz parkowania. Urząd powinien zostać zlikwidowany. Wszyscy urzednicy wydoopceni na zbity pysk, żeby poczuli jak się czują ci, których oni wydoopcają..

wielebny01.02.2013 12:16

Najgorsze jest to że teraz zapłacą nawet niepełnosprawni tak jak to jest w szpitalu. Gratuluje

doberman30.01.2013 8:58

to chyba jedyny pracodawca ktory wprowadził płatny parking dla swoich pracownikow.jestem za wprowadzenie opłat parkingowych na terenach KOPLNI. Tam tez nie mozna normalnie zaparkowac

bywalec29.01.2013 19:12

Jeśli bilecik nie podrożeje, to dobry pomysł jest:) Gorzej, jak to będzie kosztowało 2,5 albo 2zł za pół godziny. Nastawiają parkometrów, a potem się okaże, że muszą podnieść ceny, bo wypłaty dla kontrolerów przewyższą opłacalność parkomatów....Czy każda inna dobra wymówka....

Proboszcz29.01.2013 17:24

Moim zdaniem bardzo dobry pomysl. Popieram pomysl pana w-ce prezydenta Baradzieja.

Gość29.01.2013 16:56

i bardzo dobrze, przestaną urzędasy z um i banku tam parkować to się zwolni poł parkingu, ciekawe kto w urzędzie i jak często jest ponad godzinę? jak już komuś się raz na ruski rok przytrafi to od 2zł nie zbiednieje

Pokaż wszystkie opinie (25)