Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
31 stycznia 2013

JSW zwiększy wydobycie, zatrudni też nowych ludzi

JSW zwiększy wydobycie, zatrudni też nowych ludzi
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa planuje w tym roku zwiększyć nieznacznie wydobycie i zmniejszyć stan zapasów węgla oraz koksu. Będzie też zatrudniać nowych pracowników.

- Sytuacja rynkowa ustabilizowała się i to jest dla nas najważniejsze. Ceny węgla koksowego i koksu już nie spadały między czwartym kwartałem ubiegłego roku a pierwszym kwartałem tego roku. Widzimy coraz większe zapotrzebowanie na koks, czyli zaczynają się pojawiać jakieś jaskółki z rynku - powiedział Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

Zagórowski powiedział również, że w 2013 roku można spodziewać się wzrostu cen węgla. Jednak od razu zaznaczył, że nie będą to z pewnością duże wzrosty.

- Dodatkowo ważna jest bardzo przemyślana polityka inwestycyjna, polityka kosztowa. Jeśli utrzymamy reżim kosztowy, to każde polepszenie się rynku zadziała na plus w JSW, czyli poprawi znacząco wynik finansowy - powiedział Zagórowski.

JSW będzie pozbywać się zapasów węgla i koksu, które pojawiły się w 2012 roku, kiedy sytuacja na rynku była niekorzystna. - Już nie powiększaliśmy tych zapasów w trakcie roku. Dzisiaj widzimy już dosyć wyraźne schodzenie z tych zapasów, a więc widać, że rynek ilościowo polepsza się - powiedział prezes Zagórowski.

Prezes JSW zapowiedział, że spółka utrzyma dotychczasową politykę zatrudnienia, która polega głównie na przyjmowaniu nowych pracowników w miejsce odchodzących na emerytury. Jak informuje portal nettg.pl, średnio z pracy w JSW rocznie odchodzi ok. 800 osób, a zatrudnianych jest ok. 800-1000. Tak ma być również w tym roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Tobi03.02.2013 8:13

Może w końcu się dostanę bo mam górnika i podania składam od 5 lat....
Ale może mój pech polega na tym że nikogo tam nie znam....

Mieczysław02.02.2013 18:35

Kopalnie nie należą do Jastrzębia tylko do Skarbu Państwa, miasto nie ma z tym nic wspólnego poza tym, że na jego terenie jest wydobycie. Dlatego nie rozumiem pretensji że pracują ludzie z Żor czy okolic.

AGH02.02.2013 11:35

A co z absolwentami AGH, kończymy studia w naszym mieście, z myślą o pracy w JSW, oczekujemy lojalności bo przecież JSW wspiera nasz zamiejscowy ośrodek. Na wszystkich gwarkach zapewniacie przy piwie że praca będzie. Tymczasem musimy tułać się po firmach, bo ze strony JSW żadnego odzewu. Tak nie powinno się załatwiać spraw.

hanys01.02.2013 15:59

a jo pracuja w prsach i mom tyla co pod grubą

Hajer do trola emeryta01.02.2013 8:53

Ja nie będę się pchał do pracy gdy będę siedział na emeryturze no bo po co?zachłanny nie jestem.
Emerytury mają piekne a jeszcze sie pchają pod firmy i zajmuja miejsca młodym,to jest wporządku według ciebie?Robiłem kiedys pod firmami i wiem jacy oni sa w pracy,jakby pozjadali wszystkie rozumy a do pracy to dwie lewe ręce,no bo oni już tyle lat mają pracy....Żenada.

xmen 31.01.2013 21:30

Bo biedne górnicy - jastrzebianie pobudowali sobie wille w tych miejscowościach

Do nadsztygara31.01.2013 20:32

Gdybyś mieszał np. w Brennej i był kimś ważnym na tych kopalniach, to też musiałbyś puścić na trasie Brenna - Jastrzębie dodatkowe autobusy. Sprawdź zatrudnienie w tej miejscowości, to zobaczysz, że prawie co drugi pracuje na Jas-Mosie

Pokaż wszystkie opinie (18)