Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
31 stycznia 2013

Opania, Kasprzykowski i Arciuch w Jastrzębiu

Opania, Kasprzykowski i Arciuch w Jastrzębiu
fot. materiały promocyjne MOK

Znani aktorzy Bartosz Kasprzykowski, Tamara Arciuch i Bartosz Opania przyjadą do Jastrzębia-Zdroju ze spektaklem "Pod niemieckimi łóżkami". 

Spektakl odbędzie się 8 marca w kinie "Centrum". Bilety w cenie 60 zł można już rezerwować pod numerem telefonu 32 47 12 353.

Przedstawienie "Pod niemieckimi łóżkami" w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki Justyny Polańskiej, wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem.

Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców. Justyna w dowcipny i bezobcesowy sposób obala stereotypy dotyczące "tych czystych" Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawie wszystkie bilety wyprzedane Prawie wszystkie bilety wyprzedane

Młodzież zaprezentuje spektakle o używkach Młodzież zaprezentuje spektakle o używkach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
E.T.03.02.2013 21:21

Chodzi mi ogólnie o to, że ceny biletów sięgają absurdu, a zarobki gwiazd również sięgnęły gwiazd. Nie jest normalne, że sportowcy, aktorzy i celebryci zarabiają TAKIE pieniądze, powinni zarabiać porządnie, ale od ok. 15 lat uważam, że przekroczyliśmy już granice "dobrego smaku". Bilety jak napisałem wszędzie kosztują mniej więcej tyle samo i wg. mnie jest to zbyt dużo. Wiem, spektakl jest popularny, aktorzy (celebryci) również, ale.......

Jacek03.02.2013 14:02

Drogi E.T., skąd przypuszczenie, że wyśmiewam interlokutora bądź goszczących w tym mieście artystów? Nie mam kompleksów, które chcę lub muszę w ten sposób odreagowywać.
Wizyta w teatrze, to, oprócz samej ceny biletów, o ile nie mieszka się np. w Krakowie, również koszt dojazdu, koszt parkingu itp.
Tak się składa, że Jastrzębie-Zdrój leży w pewnym oddaleniu od większych ośrodków kulturalnych i teatralnych, co ma wpływ na koszt dojazdu do nas. Abstrahuję tu zupełnie od artystycznej oceny aktorów tego akurat spektaklu, chcę tylko powiedzieć, że wykonują swoją pracę i tak, jak każdy z nas, chcą być za to sensownie wynagradzani. Czy każdy musi pójść na ten spektakl? Nie, mamy wolny wybór.

E.T.02.02.2013 12:57

Nieważne czy jest taniej, czy drożej. Ważne jest to, że 60 zł. za spektakl w wykonaniu 3 sezonowych gwiazdek to jest stanowczo zbyt dużo. Teatr w Bielsku gdzie bywam 3-4 razy w roku ma stanowczo niższe ceny biletów. Poza tym Kraków: "Shakespeare it"-20 zł., "Sonata Belzebuba" - 80 zł., cykl "rodzina w Teatrze" - 15 zł.
Jacku następny raz sprawdź coś zanim napiszesz i będziesz kogoś wyśmiewał.
W Bydgoszczy aby dostać się na ten spektakl trzeba zapłacić 75 zł, w Suwalkach i Ełku po 80 zł. - więc ja się pytam czy naprawdę to jest wartę 150-160 zł!! żeby się przejść z żoną. Wg. mnie nie!! W Rybniku cena biletu 55 zł :)

Jacek 02.02.2013 9:05

Z pewnością w Krakowie jest taniej. Jaki spektakl ostatnio widziałeś?

Gość01.02.2013 12:16

faktycznie kogos pogięło z cenami.
W Krakowie mozna taniej do teatru pójść

E.T.31.01.2013 18:56

60zł. ten świat idzie w nicość, to jest chore, aby tyle pieniędzy kosztował JEDEN spektakl. Gwiazdki wyciągają ile mogą w trakcie swoich 5 min.