Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 lutego 2013

W tym roku miasto odda 101 lokali socjalnych

W tym roku miasto odda 101 lokali socjalnychWyremontowany budynek socjalny na ul. Gagarina
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębie-Zdrój w tym roku planuje oddać od użytku 101 nowych lokali socjalnych, które mieścić się będą przy ulicy Gagarina. Jeden taki budynek jest już ukończony.

Miasto prowadzi prace związane z rozbudową trzech bloków komunalnych. Nowe lokale socjalne przy ul. Gagarina powstały z nadbudowy dodatkowych pięter na istniejących już blokach. Zostały również wyremontowane istniejące już pomieszczenia na parterze, które do tej pory służyły za piwnicę. Jeden z takich budynków (numer 112) został już oddany do użytku. Kolejne dwa powinny zostać ukończone do połowy kwietnia (budowę planowano zakończyć w lutym).

- W ramach inwestycji przeprowadzony zostanie również generalny remont, w tym wymiana instalacji, usunięcie elementów azbestowych, termomodernizacja wraz ze zmianą elewacji i wymianą istniejącego ocieplenia, okien i drzwi oraz zagospodarowanie terenów zewnętrznych - informuje Miejski Zarząd Nieruchomości.

Dotychczasowe mieszkania były dwuizbowe i posiadały kuchnię oraz łazienkę. Wszystkie nowe lokalne będą wyłącznie jednoizbowe, z łazienką i aneksem kuchennym.

Remont mieszkań rozpoczął się w czerwcu 2011 roku. Koszt tego przedsięwzięcia to 9,5 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto ogłosi konkurs na pomnik Miasto ogłosi konkurs na pomnik

Powstanie strefa relaksu przy ul. Gagarina? Powstanie strefa relaksu przy ul. Gagarina?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
ZSZOKOWANA26.01.2014 21:57

Jestem w totalnym szoku!!!!!Dziś byłam w bloku numer 112 w Jastrzębiu na ul.Gagarina z zewnątrz bardzo ładny blok,jednak gdy weszłam do klatki''odrzuciło''mnie totalny syf(brudne schody,walające się sterty śmieci i ten smród od 4 piętra do parteru)poprostu horror!!a na klatkach przy mrozie na schodach pełno dzieci(młode kryminalisty rosnące dzieci po ok 12 lat a juz papieros w buzi i pala na klatce, przekleństwa to chleb powszedni)miałam strach tam wejsc i cieszyłam się,że jestem tam tylko aby odebrac sąsiadke i zaraz mogę wsiąsc do samochodu i odjechac z tej ulicy''wiazów""szkoda tam było tyle kasy pakowac bo nikt tego nie szanuje Przed blokiem stał tylko jeden lichy samochód!!!Reszta drałuje z nogi Istne piekło na ziemi ale sami sobie ludzie winni:(

Marzena02.02.2013 21:50

Do wyremontowanych bloków na ulicy Gagarina urzędnicy przenoszą ludzi, którzy zadłużyli i zniszczyli dotychczas zajmowane mieszkania. Dlaczego daje im się takie mieszkania? Nie dość, że zasyfia i zadłużą dotychczasowe to w nagrodę dostają nówkę komfortową. Ciekawe gdzie ich dadzą później gdy zadłużą i zdemolują mieszkania na ulicy Gagarina. Dziwna jest ta polityka mieszkaniowa w mieście.

Tobiasz02.02.2013 20:13

Przyjazn jest taka sama jak Gagarina a może nawet i gorsza.
Wystarczy popatrzeć na ceny mieszkań w Jastrzębiu,na Przyjazni sa najtańsze bo nikt ich nie chce kupywać na tym odludziu.

Do Karoliny02.02.2013 13:39

A z jakiej to racji ja mam coś kupywać tym dzieciom?Ja je narobiłem?Nie sztuką jest narobic po 5 czy więcej dzieci jak to bywa na Gagarina,sztuką jest je wychować,a nie brać kasę z opieki i przepijać...

196302.02.2013 12:31

na przyjazni nie ma tak zle jak sie ludzia wydaje mieszkam tu 6 lat i gitara gra;)

Przemek do penis02.02.2013 8:53

ciekawe czy byś tak powiedział jak byś mnie spotkał na mieście! Internetowy kozak co boisie wyjść po 22.Co masz do przyjaźni? Mieszkam tu kilka lat i jakoś krzywda nikomu sie nie dzieje.

penis02.02.2013 0:00

Szeroka oraz przyjaźń jest jak 13-sta dzielnica mur mur i jeszcze raz mur i wystrzelać wszystkich nic nie warci ludzie !!

Pokaż wszystkie opinie (25)