JKH wygrał w Krakowie. Jest drugie miejsce!

Jastrzębianie pewnie wygrali wyjazdowy mecz z Comarch Cracovią 7:3. Piątkowe zwycięstwo i przegrana GKS-u Tychy z Ciarko Sanok pozwoliła wskoczyć naszym hokeistom na drugiem miejsce w tabeli.

Zdjęcia archiwalne

Już na początku jastrzębianie byli bardzo aktywni. Choć pierwszą bramkę w 3. minucie strzelili gospodarze to hokeiści JKH GKS Jastrzębie, to w kolejnych dziesięciu minutach ogrywali bramkarza rywali 3 razy. Pod koniec tej odsłony krakowianom udało się zdobyć jeszcze drugiego gola.

W drugiej tercji krakowianie zaczęli atakować mocniej, co odzwierciedliło się w wyniku. Gospodarze wyrównali na 3:3. Trener JKH GKS Jastrzębie postanowił wtedy zmienić w bramce Ramona Sopko na Kamila Kosowskiego. Czwartego gola dla JKH GKS Jastrzębie zdobył Damian Kapica w 29. minucie. Jastrzębianie coraz częście zaczęli przeprowadzać groźne ataki i dzięki temu w 37. minucie kolejną bramkę strzelił Richard Kral dając prowadzenie podopiecznym Reznara. Chwilę później kolejną bramkę dołożył Radek Prochazka.

W trzeciej tercji jastrzębianie wyraźnie zwolnili tempo. Już nie atakowali tak często, ale mogli sobie na to pozwolić ze względu na bezpieczną przewagę. Tym bardziej, że w 46. minucie siódmą bramkę zdobył Richard Bordowski.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:7 (2:3, 1:3, 0:1)
3:7 (45:31) Bordowski - Prochazka

Comarch Cracovia: Radziszewski - Kłys, Zieliński, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudasz, Witowski, Dvorzak, Valczak, Fojtik - A. Kowalówka, Noworyta, Piotrowski, S. Kowalówka, Chmielewski - Sznotala, Myjak, Cieślicki, Rutkowski, Kostecki.

JKH GKS Jastrzębie: Sopko (24:07), Kosowski - Zatko, Górny, Danieluk, Kral, Kapica - Labryga, Bryk, Sulka, Słodczyk, Bordowski - Pastryk, Mateusz Rompkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz - Dąbkowski, Karliczek, Kogut, Maciej Rompkowski.