Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

12°
2 lutego 2013

Jastrzębski Węgiel przegrywa w Bydgoszczy

Jastrzębski Węgiel przegrywa w BydgoszczyZdjęcie archiwalne

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali w sobotę z drużyną Delecty Bydgoszcz 3:2. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break, który wygrali gospodarze.

Mecz rozpoczął się równą walką po obu stronach siatki. Przed pierwszą przerwą techniczna jastrzębianie wysunęli się na prowadzenie. Chwilę później gospodarze za sprawą Tomasza Wieczorka przegonili swoich rywali i uzyskali jednopunktową przewagę. Na drugą przerwę techniczną bydgoszczanie schodzili już z trzema punktami przewagi. Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla nie potrafili powstrzymać ataków Delecty i przegrali pierwszy set 25:17.

Na początku drugiej odsłony na prowadzenie wyszli gospodarze. Jastrzębianie jednak zdołali odrobić punkty. Dobry blok w wykonaniu podopiecznych Lorenzo Bernardiego zaowocował uzyskaniem przewagi (11:9), którą siatkarze utrzymali do drugiej przerwy technicznej. Bydgoszczanom udało się jednak wyrównać 20:20. Set zakończył się autowym atakiem zawodnika Bydgoszczy.

Kolejna partia zaczęła się o wyrównaną grą obu drużyn. Na pierwszą przerwą techniczną to jednak gospodarze schodzili z czteropunktową przewagą. Michał Kubiak atakiem zdołał wyrównać na 12:12. Bydgoszczanie nie odpuszczali i cały czas zdobywali punkty. Końcówka trzeciego seta to liczne błędy Jastrzębskiego Węgla, które zdecydowały o niekorzystnym dla nich wyniku (24:21).

Początek czwartego seta nie układał się pomyślnie dla jastrzębian - siatkarze Delecty Bydgoszcz ponownie wyszli na prowadzenie. Od wyniku 5:2 pomarańczowi zdobyli jednak siedem punktów pod rząd. A to głównie za sprawą Tischera, Łasko i Bontje. Na drugiej przerwie technicznej Jastrzębki Węgiel prowadził już sześcioma punktami (10:16). Gospodarze próbowali zniwelować różnicę punktów, ale ostatecznie nie udało im się to. Set zakończył się wynikiem 16:25.

Tie-breka lepiej rozpoczęli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Kiedy to przed zmianą stron (5:8) wydawało się, że jastrzębianie już nie utracą przewagi, zaczęli popełniać błędy co wykorzystali siatkarze Delecty i ostatecznie wygrali set 15:10, a cały mecz 3:2.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:17, 22:25, 25:22, 16:25, 15:10)

Delecta Bydgoszcz: Konarski, Masny, Wrona, Wieczorek, Antiga, Wika, Dębiec (libero) – Waliński, Owczarz, Lipiński, Rejno

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Tischer, Holmes, Polański, Kubiak, Martino, Wojtaszek (libero) – Gierczyński, Malinowski, Bontje, Violas

Opinie (20)
Do "do anonim&quo07.02.2013 23:04

Może najpierw się dowiedz jakie te kluby maja budżety a nie pisz tych głupot wyssanych z palca....
Mają trochę wyższe budżety te dwa kluby od nas ale nie o 50%!!!

do anonim07.02.2013 14:25

na siatkę wcale nie idą aż takie pieniądze, w brew pozorom to dosć tania dyscyplina, poza tym Resovia i Kędzierzyn mają budżety wyższe o co najmniej 50 %

Gość06.02.2013 16:52

Nie ma łatwo to najwyższy poziom. Szkoda tylko ze pieniądze które idą na siatke nie przekładają się na sukcesy :/

Do gość05.02.2013 18:54

Czy ty czasem nie jesteś prezesem?Bo tylko on mówi że zdobędziemy mistrzostwo Polski.....Dowciapne.

Gość04.02.2013 17:16

A czy nawet wicemistrzostwo nie byłoby sukcesem? LM w Jastrzębiu, byłoby super, choć ja wierzę w tytuł MP!

jes04.02.2013 14:14

PS Cud co prawda zdarzył się w Bydgoszczy, ale też Bydgoszcz na razie nic nie osiągnęła, chociaż myślę, ze srebrny medal mogą zdobyć.

jes04.02.2013 14:13

ja tam nie wierzę, ze wyeliminują ZAKSę w półfinale, ZaKSA ma chociażby znacznie większy budżet i też znacznie lepszych zawodników - no, fizycznie to jest NIEMOŻLIWE, cudów nie ma.