Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 lutego 2013

PO: Strategia rozwoju miasta nie jest dobra

PO: Strategia rozwoju miasta nie jest dobra
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas ostatnich obrad rady miasta rozmawiano na temat strategii rozwoju miasta na lata 2013-2041. Głównymi tematami stały się budowa Centrum Naukowo-Badawczego na Moszczenicy oraz przywrócenie kolei. Takie plany według radnych jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej nie powinny dominować w strategii.

- Sama idea jest dobra, tylko musimy się zastanowić czy to w tej chwili jest nam najbardziej potrzebne - mówił radny Ogiegło podczas ostatniej konferencji prasowej.

Były prezydent miasta nie zgadza się również z tworzeniem strategii rozwoju miasta pod koniec kadencji rady miasta i prezydenta, która skończy się w 2014 roku. Plan strategiczny przejmą i będą realizowały nowe władze.

- Robienie strategii tylko po to, żeby dostać pieniądze w ostatnim rozdaniu środków z Unii Europejskiej to jest zbyt mało. Nie budujmy projektów, które nie mają odbicia w rzeczywistości i w realnym zapotrzebowaniu (…) Apeluję żebyśmy się wszyscy opamiętali i podeszli realnie do tych zagadnień a nie wieszali gruszek na wierzbie - powiedział Janusz Ogiegło.

Radni jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej będą chcieli by władze miasta przedstawiły raport z aktualnej strategii rozwoju miasta. Prawdopodobnie na następnej sesji rady miasta złożą odpowiedni wniosek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poseł z Jastrzębia wiceministrem w Gabinecie Cieni Poseł z Jastrzębia wiceministrem w Gabinecie Cieni

Gadowski i Matusiak z "dwójką" na listach Gadowski i Matusiak z "dwójką" na listach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Kibic04.02.2013 22:09

Jasio (fasoal) już był i nic nie zrobił ale wyborcy się POznali na nim

Andrzej04.02.2013 13:36

Strategia rozwoju? To Jastrzębie się rozwija? To dla mnie duża sensacja, bo dotychczas tego nie zauważyłem.

krzychukrzychu04.02.2013 10:48

1,5 mld euro - tyle Polska będzie musiała płacić rocznie Unii za to, że rząd Donalda Tuska nie realizował właściwej dyrektywy, zaniżając standardy oczyszczania ścieków.

"Największy skandal z wykorzystaniem funduszy unijnych w dziejach UE" - tak brytyjski "The Telegraph" nazywa ujawnioną w Polsce sprawę drogowego kartelu.

Więc proszę skończcie i wstydu sobie oszczędźcie.

słowik04.02.2013 9:31

Ci z PO ludziom głowy zawracają jakimiś strategiami żeby dostać od Unii jakieś pieniądze.A czy strategią nie było by pomyśleć co robić żeby miasto i państwo nie wyludniało się?Was tylko pogonić na cztery strony świata a najwięcej z was to w stronę Izraela.Pejsate darmozjady!!!