Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 lutego 2013

Targ na Arki Bożka nie doczeka się remontu

Targ na Arki Bożka nie doczeka się remontuTak miałby wyglądać nowy targ

Prawdopodobnie w tym roku hala targowa na Arki Bożka nie zostanie wyremontowana. Wciąż toczy się sprawa byłych właścicieli gruntu, którzy zgłosili swoje roszczenia.

Remont targowiska planowany był na rok 2012, ale ze względu na roszczenia byłych właścicieli terenu nie został on zrealizowany. Byli właściciele chcą zwrotu wywłaszczonej w latach 60-tych działki na której teraz stoi targowisko. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prezydent Miasta Tychy.

- Dopóki ta sprawa nie zostanie rozwiązana, nikt nie odważy się na inwestowanie na terenach, które są niepewne - powiedział Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

Na remont targu zabezpieczona jest kwota w wysokości 4 milionów złotych. Pieniądze będą do wydania dopiero w 2014 roku, ze względu na dalej toczące się postępowanie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokeiści z Jastrzębia zdobyli Puchar Polski! Hokeiści z Jastrzębia zdobyli Puchar Polski!

JKH uległ góralom z Podhala Nowy Targ JKH uległ góralom z Podhala Nowy Targ

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
zebra08.02.2013 23:20

W takim razie przejście podziemne jest tylko przejściem, a targowisku i stadionowi należy się remont. Nieprawdaż?

xzy08.02.2013 19:31

pomysł nie jest zły, frekwencja na meczach wynosi jakieś kilka tysięcy, można byłoby zatem mecze rozgrywać na Moszczenicy.

Do Zebry08.02.2013 8:58

Puknij się w łepek emerytko.
Stadion jest do grania a nie do robienia takiego syfu jaki był na stadionie w Warszawie!

zebra07.02.2013 16:47

Handel na stadionie to całkiem dobry pomysł. Faktycznie nic się tam nie dzieje, a zebraną kasę można przeznaczyć na remont stadionu i OWNu też:) Nazwa Bazar Europa już jest chyba wolna:)Dopóki chłopaki się nie dogadają (czyżby ktoś z naszych władz?)...Albo lepiej zalać betonem stadion i zbudować Biedronkę za te pieniądze. Będzie parking; do UM, apteki i kościoła blisko:D No i zlikwidować przejście podziemne!!! Chyba tylko górnicy chadzają podziemnymi przejściami i to raczej w godzinach pracy:)

ex-jastrzebianin07.02.2013 14:20

widziały gały kogo wybierały.

?????06.02.2013 22:43

jest pełno wolnych lokali, choćby w tym słynnym przejsciu podziemnym, to po co targ?

Maciek06.02.2013 11:41

heheh stadion:) co za gosc

Pokaż wszystkie opinie (16)