Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 lutego 2013

Policja: Pszczyńska najniebezpieczniejszą ulicą

Policja: Pszczyńska najniebezpieczniejszą ulicą
fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju podsumowali rok 2012. Na jastrzębskich drogach doszło do 655 kolizji oraz 99 wypadków. Mundurowi wskazali też najniebezpieczniejsze ulice w mieście.

- Z analiz statystycznych wynika, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków było najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych w minionym roku - informują policjanci.

Wśród najbardziej zagrożonych ulic znalazła się Pszczyńska, Aleja Piłsudskiego i Cieszyńska. W ciągu całego ubiegłego roku, na jastrzębskich drogach doszło do 655 kolizji oraz 99 wypadków, w których śmierć poniosła jedna osoba.

Jednak w porównaniu z rokiem 2011 nastąpił spadek ilości wypadków. - Okazuje się, że do znacznej większości zdarzeń drogowych doszło z winy kierujących, a konkretnie mężczyzn, znajdujących się w przedziale wiekowym 25-39 lat. Niestety, mimo wielu apeli, na naszych drogach wciąż nie brakuje takich, którzy wsiadają za kółko na "podwójnym gazie" - czytamy w informacji od policji.

W 2011 roku funkcjonariusze załapali blisko 300 nietrzeźwych kierujących, z których prawie 30 osób spowodowało kolizję bądź wypadek.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku! - apelują jastrzębscy policjanci.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Policyjny pościg za samochodem Policyjny pościg za samochodem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Jaś 07.02.2013 3:06

Taki przykład z dzisiaj . Jadę Cieszyńską w stronę ronda na Alejach , dojeżdżam do pasów i widzę że z 30 metrów za nim , wbiega na ulicę od strony lasu starszy pan , musiałem zdjąć nogę z gazu , myślę niech już przeleci jak musi , ale to nic on staje na moim pasie i zaczyna machać ręką , dopiero wtedy zauważyłem że na chodniku siedzi mały piesek . Zacząłem hamować żeby idiota zlazł z drogi bo bym we niego wjechał . Chłop przeszedł a pies dalej siedział na chodniku , przejechałem ja i trzy auta z przeciwka , w lusterku widziałem że jak auta przejechały to piesek przeszedł na drugą stronę . Dla mnie wniosek jasny pies mądrzejszy od właściciela .

?????06.02.2013 23:45

spoko, przecież Jastrzębie buduje wygodną drogę dla SWD i SPS, więc wkrótce pszczyńską będą jeździli tylko SJZ. Swoją drogą węzeł w Mszanie nadal zamknięty,, czyli lepiej było chyba wyremontować drogę do Żor, do tamtejszego węzła na autostadzie, a nie do Mszany.

o06.02.2013 23:29

tez mi rewalka najdłuższe ulice i wiecej wypadkow

łynarski06.02.2013 16:45

Pszczyńska najniebezpieczniejsza bo to chyba jedyna taka droga na której odbywa się ruch z i do Jastrzębia. A to ze jest długa i w miare prosta robi swoje i ludzie jeżdżą tam po prostu szybko. Ostatnio zauważyłem że jakoś rzadziej tam policja stoi, w wakacje bardzo często ich tam widywałem.

adam06.02.2013 16:42

Cieszyńska same dziury nic dodać.

Do GOŚĆ06.02.2013 14:10

Ja Ci dam podrasoVWane VW !
Jeżeli mowa o SWD to niestety masz racje tak jak SCI, ale SJZ spokojne jest ;)

Jo06.02.2013 14:07

Dokładnie SWD maślaki i tłumoki :) zgroza !

Pokaż wszystkie opinie (13)