Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
Queens Chicken
6 lutego 2013

Policja: Pszczyńska najniebezpieczniejszą ulicą

Policja: Pszczyńska najniebezpieczniejszą ulicą
fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju podsumowali rok 2012. Na jastrzębskich drogach doszło do 655 kolizji oraz 99 wypadków. Mundurowi wskazali też najniebezpieczniejsze ulice w mieście.

- Z analiz statystycznych wynika, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków było najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych w minionym roku - informują policjanci.

Wśród najbardziej zagrożonych ulic znalazła się Pszczyńska, Aleja Piłsudskiego i Cieszyńska. W ciągu całego ubiegłego roku, na jastrzębskich drogach doszło do 655 kolizji oraz 99 wypadków, w których śmierć poniosła jedna osoba.

Jednak w porównaniu z rokiem 2011 nastąpił spadek ilości wypadków. - Okazuje się, że do znacznej większości zdarzeń drogowych doszło z winy kierujących, a konkretnie mężczyzn, znajdujących się w przedziale wiekowym 25-39 lat. Niestety, mimo wielu apeli, na naszych drogach wciąż nie brakuje takich, którzy wsiadają za kółko na "podwójnym gazie" - czytamy w informacji od policji.

W 2011 roku funkcjonariusze załapali blisko 300 nietrzeźwych kierujących, z których prawie 30 osób spowodowało kolizję bądź wypadek.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku! - apelują jastrzębscy policjanci.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Jaś 07.02.2013 3:06

Taki przykład z dzisiaj . Jadę Cieszyńską w stronę ronda na Alejach , dojeżdżam do pasów i widzę że z 30 metrów za nim , wbiega na ulicę od strony lasu starszy pan , musiałem zdjąć nogę z gazu , myślę niech już przeleci jak musi , ale to nic on staje na moim pasie i zaczyna machać ręką , dopiero wtedy zauważyłem że na chodniku siedzi mały piesek . Zacząłem hamować żeby idiota zlazł z drogi bo bym we niego wjechał . Chłop przeszedł a pies dalej siedział na chodniku , przejechałem ja i trzy auta z przeciwka , w lusterku widziałem że jak auta przejechały to piesek przeszedł na drugą stronę . Dla mnie wniosek jasny pies mądrzejszy od właściciela .

?????06.02.2013 23:45

spoko, przecież Jastrzębie buduje wygodną drogę dla SWD i SPS, więc wkrótce pszczyńską będą jeździli tylko SJZ. Swoją drogą węzeł w Mszanie nadal zamknięty,, czyli lepiej było chyba wyremontować drogę do Żor, do tamtejszego węzła na autostadzie, a nie do Mszany.

o06.02.2013 23:29

tez mi rewalka najdłuższe ulice i wiecej wypadkow

łynarski06.02.2013 16:45

Pszczyńska najniebezpieczniejsza bo to chyba jedyna taka droga na której odbywa się ruch z i do Jastrzębia. A to ze jest długa i w miare prosta robi swoje i ludzie jeżdżą tam po prostu szybko. Ostatnio zauważyłem że jakoś rzadziej tam policja stoi, w wakacje bardzo często ich tam widywałem.

adam06.02.2013 16:42

Cieszyńska same dziury nic dodać.

Do GOŚĆ06.02.2013 14:10

Ja Ci dam podrasoVWane VW !
Jeżeli mowa o SWD to niestety masz racje tak jak SCI, ale SJZ spokojne jest ;)

Jo06.02.2013 14:07

Dokładnie SWD maślaki i tłumoki :) zgroza !

Pokaż wszystkie opinie (13)