Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 lutego 2013

Jastrzębie i Marian Janecki wśród "Pereł samorządu"

Jastrzębie i Marian Janecki wśród "Pereł samorządu"Zdjęcie archiwalne
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Prezydent miasta Marian Janecki uplasował się na 7. miejscu wśród włodarzy miast do 100 tys. mieszkańców, a miasto Jastrzębie-Zdrój na 8. w rankingu "Perły Samorządu 2012" przygotowanym przez "Dziennik Gazetę Prawną".

W rankingu wzięto pod uwagę działalność w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ochrony środowiska oraz turystyki, sportu i rekreacji.

Nasze miasto zdobyło w rankingu 52 punkty i zajęło 8. miejsce wraz z Suchedniowem, Bytowem, Ełkiem, Koninem, Środą Śląską. Najlepszy w tej kategorii okazał się Aleksandrów Łódzki, który zdobył 80 punktów.

Według dziennikarzy "Dziennika Gazety Prawnej" Jastrzębie może się pochwalić największą ilością boisk przypadającą na jednego mieszkańca oraz największą liczą placów zabaw. W tych dwóch kategoriach dorównuje nam tylko Legnica i Głogów.  Nasze miasto było również najlepsze w rankingu imprez rekreacyjno-sportowych.

Marian Janecki znalazł się na 7. miejscu wśród włodarzy miast do 100 tys. mieszkańców. Prezydent zdobył 33 punkty. Tyle samo punktów zgromadzili na swoim koncie włodarze z Sanoka, Grodziska Mazowieckiego, Kuźni Raciborskiej i Otwocka. Najlepszy okazał się prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, który zdobył 39 punktów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski szpital w setce najlepszych lecznic w kraju 	Jastrzębski szpital w setce najlepszych lecznic w kraju

Jastrzębskie Technikum "Sobieskiego" jednym z najlepszych w kraju Jastrzębskie Technikum "Sobieskiego" jednym z najlepszych w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
mat11.02.2013 15:58

Spójrzcie na te głupkowate miny. Łoni sami nie wierzą w te brednie.

Bernadeta09.02.2013 19:23

Gratuluję! A malkontentami proszę się nie przejmować. "Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził". Mówi stare porzekadło.

Obi07.02.2013 23:05

Link do rankingu http://www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu/ranking.pdf. 
Strona C2.
Marian Janecki 7 miejsce. Wyszczególniono w rankingu 10 miejsc. W rzeczywistości Marian Janecki zajmuje trzydzieste któreś tam miejsce. Bo np. miejsce 2 do 6 zajmuje nie jeden włodarz ale po kliku jeżeli uzyskali tą samą liczbę punktów. W efekcie nasz prezydent jest nieco poniżej środka.

zebra07.02.2013 16:51

Hehe, już za parę lat, kiedy Jastrzębie się wyludni, zdobędziemy pierwsze miejsce!!! I to nawet w kategorii ilości m2 lodowisk przypadających na mieszkańca powyżej 50 lat:D

?????06.02.2013 23:47

Cały urząd miejski cały rok kombinuje nieustannie, żeby wam festyn zrobić, Lady Pank, Doda, te sprawy, a wam ciągle źle!!!

?????06.02.2013 22:46

Ale o co wam chodzi? Przecież są festyny na stadionie, czy to mało?

Tobiasz06.02.2013 22:24

Chyba sobie jaja robicie,a może to prima aprilis?

Pokaż wszystkie opinie (26)