Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
7 lutego 2013

Sybiracy udekorowali szkolny sztandar ZS nr 2

Sybiracy udekorowali szkolny sztandar ZS nr 2
fot. P. Gawron / UM Jastrzębie

W Zespole Szkół nr 2 odbyła się uroczystość dekoracji sztandaru szkoły orderem Związku Sybiraków. Z tej okazji uczniowe przygotowali widowisko pod tytułem "Dla tych, którzy jechali w nieznanym kierunku…".

Uroczystości rozpoczęło od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu Sybiraków. Szkolny sztandar udekorował Ryszard Czernecki, przewodniczący jastrzębskiego koła Sybiraków. Odznaczono również nauczycielkę Zespołu Szkół nr 2, Katarzynę Gibes - nauczycielkę historii, która od lat stara się pielęgnować pamięć o Sybirakach.

- Dzięki cennym i wartościowym lekcjom historii z bohaterami tamtych czasów, lekcje mają wyjątkowy charakter i są cenniejsze dla ucznia. Dziś tych bohaterów witamy wśród nas - powiedziała Halina Hrynczyszyn, dyrektor ZS nr 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Światowy Dzień Sybiraka. Młodzież pamięta Światowy Dzień Sybiraka. Młodzież pamięta

Będą rozdawać flagi dla chętnych Będą rozdawać flagi dla chętnych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Iza10.02.2013 11:56

Z tego co wiem,zaproszeni przedstawiciele PiS-u np.nie znaleźli czasu,a Sybiracy działają PONAD PODZIAŁAMI.Szczególnie p.Ryszard który wiele przeżył i wie,do czego prowadzi nienawiść.Zaproszeni księża też nie przyszli.

hawk10.02.2013 9:32

Co tam robił Motowidło? przecież to komunista, dla mnie żenada

Anna07.02.2013 23:01

Gratulacje dla uczniów-wspaniali,zdolni ,młodzi ludzie.

Alicja07.02.2013 21:41

Gratulacje dla szkoły i Pani Katarzyny :)

Ja07.02.2013 13:48

Jak sie nazywa dziewczyna z prawej strony zdjecia?. WOW!!! POZDRAWIAM!!