Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 lutego 2013

Prawie co drugi dzień łapią nietrzeźwego kierowcę

Prawie co drugi dzień łapią nietrzeźwego kierowcę
fot. Karolina Fijałkowska / jastrzebieonline.pl

Od początku roku jastrzębska policja zatrzymała 17 osób, które kierowały samochód po spożyciu alkoholu. Dwie z nich były sprawcami zdarzeń drogowych, w których ucierpiała jedna osoba.

Policjanci każdego dnia kontrolują jastrzębskie drogi, nie tylko pod względem pijanych kierowców, ale również stanu technicznego pojazdów czy sprawdzenia poprawności dokumentów.

- Niestety, mimo wielu apeli, nadal znajdują się tacy, którzy nie stosują się do zasady "Piłeś - nie jedź" i wsiadają za kierownicę na "podwójnym gazie" - informuje jastrzębska policja.

Od początku tego roku w ręce policjantów wpadło 17 kierowców którzy przed jazdą sięgnęli po alkohol. Pięciu z nich prowadziło samochód po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi), a pozostali kierowali autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila).

- Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, poza utratą prawa jazdy, grozi nawet dwuletni pobyt w więzieniu - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
ptaszyn12.02.2013 7:23

Ktoś dmucha do balonika 10x w roku a ja nie mogę się doczekać kiedy zostanę zatrzymany do kontroli.Mieszkam bardzo długo w Jastrzębiu ale nie dane było mi zatrzymać się do kontroli drogowej! Albo ci policjanci mają takiego nosa i wiedzą kogo warto zatrzymać a na kim nie warto tracić czasu?Pewnie musiałby się wypowiedzieć policjant jak to faktycznie jest!

jaz10.02.2013 17:02

jastrzębianie słyną z pijaństwa i głupoty.

xyz09.02.2013 14:50

Widocznie wyglądasz na niegodnego zaufania ;-)

Gość09.02.2013 8:22

do xyz
jezeli piszesz,ze to bzdura,to mow tylko i wyłącznie za siebie
Ja w tym roku" dmuchałam" trzy razy i miałam sprawdzane dokumenty dwukrotnie

Tomek09.02.2013 7:55

Od razu dawać grzywnę minimum 2000zł i 3 lata w zawieszeniu to im się odechce jezdzić po alkoholu.Teraz sądy są zbyt pobłażliwe!!!

xyz09.02.2013 0:01

"...ale również stanu technicznego pojazdów czy sprawdzenia poprawności dokumentów."
Bzdura. Tylko alkomat, dmuchałem już w tym roku z 10 razy ale papierów nikt nie sprawdził. W Jastrzębiu można jeździć bez prawka czy dowodu rejestracyjnego byle po trzezwemu

Mart08.02.2013 16:06

Wlasnie dzis widzialem infografike na temat tego jakie województwo pije najwiecej alkoholu. Śląsk jest na 3 miejscu.

Pokaż wszystkie opinie (9)