Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
8 lutego 2013

Prawie co drugi dzień łapią nietrzeźwego kierowcę

Prawie co drugi dzień łapią nietrzeźwego kierowcę
fot. Karolina Fijałkowska / jastrzebieonline.pl

Od początku roku jastrzębska policja zatrzymała 17 osób, które kierowały samochód po spożyciu alkoholu. Dwie z nich były sprawcami zdarzeń drogowych, w których ucierpiała jedna osoba.

Policjanci każdego dnia kontrolują jastrzębskie drogi, nie tylko pod względem pijanych kierowców, ale również stanu technicznego pojazdów czy sprawdzenia poprawności dokumentów.

- Niestety, mimo wielu apeli, nadal znajdują się tacy, którzy nie stosują się do zasady "Piłeś - nie jedź" i wsiadają za kierownicę na "podwójnym gazie" - informuje jastrzębska policja.

Od początku tego roku w ręce policjantów wpadło 17 kierowców którzy przed jazdą sięgnęli po alkohol. Pięciu z nich prowadziło samochód po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi), a pozostali kierowali autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila).

- Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, poza utratą prawa jazdy, grozi nawet dwuletni pobyt w więzieniu - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodziej alkoholu wpadł na gorącym uczynku Złodziej alkoholu wpadł na gorącym uczynku

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
ptaszyn12.02.2013 7:23

Ktoś dmucha do balonika 10x w roku a ja nie mogę się doczekać kiedy zostanę zatrzymany do kontroli.Mieszkam bardzo długo w Jastrzębiu ale nie dane było mi zatrzymać się do kontroli drogowej! Albo ci policjanci mają takiego nosa i wiedzą kogo warto zatrzymać a na kim nie warto tracić czasu?Pewnie musiałby się wypowiedzieć policjant jak to faktycznie jest!

jaz10.02.2013 17:02

jastrzębianie słyną z pijaństwa i głupoty.

xyz09.02.2013 14:50

Widocznie wyglądasz na niegodnego zaufania ;-)

Gość09.02.2013 8:22

do xyz
jezeli piszesz,ze to bzdura,to mow tylko i wyłącznie za siebie
Ja w tym roku" dmuchałam" trzy razy i miałam sprawdzane dokumenty dwukrotnie

Tomek09.02.2013 7:55

Od razu dawać grzywnę minimum 2000zł i 3 lata w zawieszeniu to im się odechce jezdzić po alkoholu.Teraz sądy są zbyt pobłażliwe!!!

xyz09.02.2013 0:01

"...ale również stanu technicznego pojazdów czy sprawdzenia poprawności dokumentów."
Bzdura. Tylko alkomat, dmuchałem już w tym roku z 10 razy ale papierów nikt nie sprawdził. W Jastrzębiu można jeździć bez prawka czy dowodu rejestracyjnego byle po trzezwemu

Mart08.02.2013 16:06

Wlasnie dzis widzialem infografike na temat tego jakie województwo pije najwiecej alkoholu. Śląsk jest na 3 miejscu.

Pokaż wszystkie opinie (9)