Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
12 lutego 2013

Prace nad siecią internetową idą zgodnie z planem

Prace nad siecią internetową idą zgodnie z planem
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od października 2012 w Jastrzębiu trwają pracę nad szerokopasmowym internetem. Aktualnie prace są prowadzone przy na chodnikach przy Al. Piłsudskiego.

Jak informuje Urząd Miasta, prace idą zgodnie z planem. W tym momencie wykonano już około 30% kanalizacji teletechnicznej i posadowienia studni. Dostarczono również odpowiednie urządzenie do obsługi sieci, a także przeprowadzono remonty pomieszczeń w placówkach, w których urządzenia te mają się znaleźć.

Prace były wykonywane m.in. przy ul. Ruchu Oporu, Krakowskiej, Katowickiej, Jasnej, Granicznej, Kościuszki, Al. Piłsudski. Pod koniec tego tygodnia będą dokonywane przeglądy chodników, które muszą być przywrócone do ich właściwego stanu. Część robót przy doprowadzaniu ich do stanu sprzed pracami nad szerokopasmowym internetem może się przedłużyć ze względu na warunki pogodowe.

Prace mają się zakończyć na przełomie marca i kwietnia. Koszt całej inwestycji to 15,2 mln zł (z czego 11,2 dofinansowanie z Unii Europejskiej). Sieć z 25 kilometrów kabli światłowodowych. Jej prędkość zapewniać ma swobodny przesył danych pozwalających na oglądanie obrazu i dźwięku w wysokiej jakości.

Zobacz też: Podpisano umowę na stworzenie sieci światłowodowej

Polub i udostępnij
Czytaj też

Chodniki będą na bieżąco naprawiane Chodniki będą na bieżąco naprawiane

Szerokopasmowy internet już działa w mieście Szerokopasmowy internet już działa w mieście

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
zocha14.02.2013 6:12

Już w mieście jest dużo hot spotów po pieskach. Jak zdążysz, to będą naprawdę hot:) Może będziemy mieli drugą dolinę krzemową, bo raczej kolei światłowodem nie puszczą....

ptaszyn13.02.2013 3:45

Piać z zachwytu nie ma nad czym,bo cóż po wiadomości,która jest negatywna dla mieszkańców Jastrzębia i zwykłego użytkownika internetu! To tak jakbym dostał cukierka ale mogę go jedynie oglądać w gablocie sklepowej!Chyba byłoby lepiej gdybyście nie pisali o takiej inwestycji! bo z radości nie pojadę do parku z laptopem by korzystać z darmowego internetu,a tak na marginesie,do parku idzie się w innym celu a nie paradować z laptopem.

Gość12.02.2013 11:38

Licze na to ze bedize na mieście dużo hot spotów

misiek12.02.2013 9:53

Byle jeszcze zwykły mieszkaniec mógł skorzystać z tej siedzi (np. szybkie łącze za niską cenę od dostawcy)