Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 lutego 2013

W mieście obowiązuje uchwała niezgodna z prawem?

W mieście obowiązuje uchwała niezgodna z prawem?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju zaskarżyła jedną z uchwał podjętych przez Radę Miasta. Według prokuratury dokument jest sprzeczny z prawem. Władze miasta nie zgadzają się z opinią.

Chodzi o uchwałę Rady Miasta z dnia 28 października 2010 roku w sprawie określenia zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność miasta. Na problem zwrócił uwagę jeden z jastrzębskich blogerów prowadzący stronę jaszczur.nowomiejski.salon24.pl.

Prokuratura dopatrzyła się w jednej uchwale i jej załączniku aż jedenastu naruszeń obowiązujących przepisów, w tym bezprawnego rozszerzenia kompetencji prezydenta miasta. Informację o nieprawidłowościach Rada Miasta otrzymała 3 października 2012 roku, otrzymał ją również prezydent.

W piśmie prokurator wnosił o stwierdzenie nieważności nieprawidłowych zapisów w uchwale. Władze miasta nie zgadzają sie jednak z opinią prokuratury.

Krzysztof Baradziej napisał w odpowiedzi na interpelację Janusza Tarasiewicza w tej sprawie, że według opinii Biura Radców Prawnych Urzędu Miasta uchwała nadal obowiązuje.

Co ważne, skarga na uchwałę trafiła również do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, który rozsądzi, która ze stron ma rację w tym sporze. Do czasu ogłoszenia wyroku uchwała obowiązuje, a ewentualne koszty związane z uchyleniem uchwały i naprawieniem szkód przez nią wyrządzonych będzie musiało pokryć miasto.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pasażerowie skarżą się na problemy z komunikacją miejską Pasażerowie skarżą się na problemy z komunikacją miejską

WUG zbada zagrożenie metanowe. Sprawdzi profilaktykę WUG zbada zagrożenie metanowe. Sprawdzi profilaktykę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Wodnik17.02.2013 22:12

I jeszcze jedna...

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/09D17203D4 

Wodnik17.02.2013 22:08

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/983FA98EB1 

No i kolejna...

Janusz14.02.2013 14:47

A jak tam jasełka, byłem kilka razy w sprawie tablic rejestracyjnych i musiałem czekać, bo "próba jasełek jest" w Urzędzie - uśmiałem się swoją drogą - urzędnicy zamiast pracować to wygłupiają się, przebierają w Maryję i Józefa, hahaha

Marian z Hebzia14.02.2013 10:04

Mim to was ośmieszają a nie siebie. Za co się nie zabierzecie to sp....cie. Jedynie co wam wychodzi to zbudować altanę z milion zeta. Wy powinniście chwalić Tuska Gadowskiego i całe PO z możliwości jakie wam dają a nie udawać że jesteście w opozycji siebie.

Oleksander14.02.2013 9:51

@Mim. Widzę urzędnik magistratu przyszedł do pracy i robotę zaczyna od lektury internetu. Przepraszam ale co co ma wspólnego opisywana sprawa z amatorami z NIM. Czy to Żmudziński albo ktoś z NIM pisał tą uchwałę? Czy to on broni tego bubla w sądzie? Nie wiedziałem, że pracował w UM. Z tego co ja wiem to raczej występuje w sprawach przeciw urzędowi. Chyba jako jedyny prawnik w tym mieście. A NIM to rzeczywiście amatorzy, bo to organizacja społeczna. I nie pobierają kasy jak radni "zawodowcy" głosujący takie buble, urzędnicy piszący te buble i obsługa prawna urzędu je aprobująca czy wreszcie prezydent, który nigdy nikogo za fuszerę nie rozliczył, oprócz dwóch kierowców niesłusznie oskarżonych o kradzież. Morał prosty im więcej "zawodowców" im większa kasa dla "zawodowców" tym większe buble.

Mim14.02.2013 9:19

Amatorzy z nim się osmieszaja a ten prawnik pseudo o 7 głowach do ray Żmudziński poniżej krytyki facet się budzi przed wyborami ale nieudacznik klawisze będzie nieudacznikiem

Zofil13.02.2013 23:54

Dobrze, że NIM działa.

Pokaż wszystkie opinie (18)