Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 lutego 2013

Dwóch radnych odchodzi z klubu radnych PO

Dwóch radnych odchodzi z klubu radnych PO

Damian Gałuszka i Piotr Włodarek opuścili klub radnych Platformy Obywatelskiej. Powodem są, jak mówią, rozbieżności w sposobie prowadzenia polityki.

8 lutego dwaj dotychczasowy radni jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej złożyli wypowiedzenia członkostwa w klubie radnych oraz z partii. O sprawie poinformowała Telewizja Kanon.

Rozbieżności między Gałuszką i Włodarkiem, a resztą członków klubu PO można było zobaczyć w ostatnich głosowaniach, m.in. nad budżetem miasta, kiedy to wyłamali się spod dyscypliny klubowej. Wtedy klub ukarał ich naganą. 

Jak powiedział Roman Foksowicz, od dłuższego czasu współpraca między dwoma, byłymi już, radnymi nie układała się dobrze i można było się spodziewać takiego zakończenia sprawy - jeśli nie ze strony radnych, to ze strony klubu PO, który rozważał wykluczenie ich w przypadku ponownego niepodporządkowania się decyzjom partii.

Piotr Włodarek najprawdopodobniej wstąpi do Wspólnoty Samorządowej. Damian Gałuszka jeszcze jednoznacznie nie określił do jakiego klubu wstąpi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Nowy Level jastrzębskiego górnictwa Nowy Level jastrzębskiego górnictwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gość15.02.2013 13:20

Zobaczymy jacy Oni będa aktywni w nowych szeregach ?

Gość14.02.2013 9:35

Ciekawe czy gdyby pan poseł z PO "załatwił "robotę dla żony pana W to też pojawiły by sie rozbieżności w sposobie prowadzenia polityki w klubie Platformy ? W idocznie w szeregach Wspólnoty łatwiej uprawiać prywatę o czym czesto sie słyszy nawet w Urzędzie Miasta.

Gość14.02.2013 9:25

Załatwianie pracy przez Wspólnote i prezydenta to rzecz normalna w tym mieście a "wyrwanie" radnego z z konkurencyjnej opcji a zwłaszcza z PO to wręcz wyzwanie.Cel uświęca środki....

jerry14.02.2013 9:00

Gałuszka i Włodarek sami stwierdzili że polityka nie znosi pustki i wstąpią do wspólnoty. Jak znam życie od dłuższego czasu trwała akcja kupowania ich. Czym skusili Gałuszkę? To człowiek ambitny ale niestety mierny. Słuchy chodzą ze obiecali mu że będzie wiceprezydentem, czego i tak wspólnota nie dotrzyma. Czy Włodarka kupiono za etat dla żony w MZN? Czy za etaty dla synów w MOSiR i SP 10? Nic się w polityce nie dzieje bez przyczyny.

wieszcz14.02.2013 8:47

czy nikt się nie zastanowił za co zostali kupieni? Przyjrzyjcie się dokładnie gdzie została zatrudniona rodzina jednego z tych radnych? A drugiemu wmawia się ze jest taki super i liczy na stołek wiceprezydenta.

Gość14.02.2013 8:18

Załoze się ze Wspolnota Samorządowa ich w jakis sposób podkupiła. Już kiedyś urwali platformie dwóch radnych. Wspolnota to czysta polityka... tylko zeby sie u władzy utrzymać

zocha14.02.2013 6:05

Guzik mnie to obchodzi. Nie znam tych panów....

Pokaż wszystkie opinie (16)