Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
15 lutego 2013

Są zarzuty dla byłych dyrektorów kopalń JSW

Są zarzuty dla byłych dyrektorów kopalń JSW
fot. Rafał Mączyński <a href="http://mzfoto.pl" id="mzfoto"></a>

Prokuratura w Katowicach postawiła dwóm byłym dyrektorom kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej zarzuty o korupcję, której mieli dokonać w latach 2001-2007.

Oprócz byłym dyrektorom kopalń JSW, Bogdanowi Ś. (z KWK Borynia) i Mieczysławowi M. (z KWK Krupiński), zarzuty postawiono również dwóm innym - byłemu dyrektorowi KWK Wieczorek (Katowicki Holding Węglowy) oraz byłemu dyrektorowi KWK Polska-Wirek (Kompania Węglowa).

Chodzi o dostawę klejów i pianek. W latach 2001-2007 przetargi na środki chemiczne mogły być rozstrzygane za pomocą łapówek. Propozycje korupcyjne mieli wręczać przedstawiciele firmy z Siemianowic Śląskich. Łapówki dla byłych dyrektorów kopalń JSW mogły się wahać od 2 do 8 tysięcy złotych, przy czym według prokuratury byli dyrektorzy pieniądze brali kilkakrotnie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
AAA17.02.2013 21:04

Takie czasy, wszyscy w łapę dają i robotę dostają.

Gość17.02.2013 18:37

Panowie oskarżony z Boryni miał na imię Bogumił !!! Nierzetelne dziennikarstwo :P

porada15.02.2013 16:08

raczej nikt nie zrobi zlecenia dla kopalni, jeśli nie podzieli się. Te 8 000 to tylko ułamek wszystkich kwot jakie tam się inkasuje, akurat przypadkowo wykryty. Zresztą polecam założyć komukolwiek firmę i złożyć nawet ekstra ofertę JSW, bez znajomości... Efekt będzie jaki będzie...

Gość15.02.2013 11:30

byc drektorem kopalni i przypal sobie robic za jakies 8 tysiecy to jakis absurd

penis15.02.2013 9:58

Kto dał łapówkę ten robi pod kopalnia kto nie miał siana ten nie robi albo robi w firmie taka prawda i nikt tego nie sprawdzi