Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
15 lutego 2013

Są zarzuty dla byłych dyrektorów kopalń JSW

Są zarzuty dla byłych dyrektorów kopalń JSW
fot. Rafał Mączyński <a href="http://mzfoto.pl" id="mzfoto"></a>

Prokuratura w Katowicach postawiła dwóm byłym dyrektorom kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej zarzuty o korupcję, której mieli dokonać w latach 2001-2007.

Oprócz byłym dyrektorom kopalń JSW, Bogdanowi Ś. (z KWK Borynia) i Mieczysławowi M. (z KWK Krupiński), zarzuty postawiono również dwóm innym - byłemu dyrektorowi KWK Wieczorek (Katowicki Holding Węglowy) oraz byłemu dyrektorowi KWK Polska-Wirek (Kompania Węglowa).

Chodzi o dostawę klejów i pianek. W latach 2001-2007 przetargi na środki chemiczne mogły być rozstrzygane za pomocą łapówek. Propozycje korupcyjne mieli wręczać przedstawiciele firmy z Siemianowic Śląskich. Łapówki dla byłych dyrektorów kopalń JSW mogły się wahać od 2 do 8 tysięcy złotych, przy czym według prokuratury byli dyrektorzy pieniądze brali kilkakrotnie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Będzie dalsza likwidacja kopalń? Będzie dalsza likwidacja kopalń?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
AAA17.02.2013 21:04

Takie czasy, wszyscy w łapę dają i robotę dostają.

Gość17.02.2013 18:37

Panowie oskarżony z Boryni miał na imię Bogumił !!! Nierzetelne dziennikarstwo :P

porada15.02.2013 16:08

raczej nikt nie zrobi zlecenia dla kopalni, jeśli nie podzieli się. Te 8 000 to tylko ułamek wszystkich kwot jakie tam się inkasuje, akurat przypadkowo wykryty. Zresztą polecam założyć komukolwiek firmę i złożyć nawet ekstra ofertę JSW, bez znajomości... Efekt będzie jaki będzie...

Gość15.02.2013 11:30

byc drektorem kopalni i przypal sobie robic za jakies 8 tysiecy to jakis absurd

penis15.02.2013 9:58

Kto dał łapówkę ten robi pod kopalnia kto nie miał siana ten nie robi albo robi w firmie taka prawda i nikt tego nie sprawdzi