Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 lutego 2013

Zagórowski: jest lepiej niż w roku poprzednim

Zagórowski: jest lepiej niż w roku poprzednim
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Aktualnie JSW sprzedaje węgiel po niskich cenach, które pozwalają na bezpieczną pracę spółki. Na razie nie ma jednak co liczyć na wzrost cen węgla, choć jest lepiej.

JSW liczy na ożywienie się sytuacji na rynku węglowym, co powoli następuje. Jak powiedział prezes JSW, Jarosław Zagorówski, jest lepiej niż w roku poprzednim, ale nie można się spodziewać dużego wzrostu cen. Spółka ma nadzieję, że wynik netto w pierwszym kwartale 2013 nie będzie ujemny. Według prezesa JSW, efekty pobudzenia rynku powinny być widoczne w trzecim i czwartym kwartale.

Aktualnie produkcja węgla w JSW utrzymuje się na wysokim poziomie. Udaje się również sprzedać zgromadzone zapasy. - W połowie pierwszego kwartału 2013 roku, mimo wysokiej produkcji, udaje się nam sprzedawać także surowiec ze zwałów - powiedział Jarosław Zagórowski podczas konferencji prasowej.

Taki wynik jest możliwy dzięki polityce spółki, czyli utrzymaniu kosztów na racjonalnym poziomie przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności. Wszystkie zaplanowane inwestycje będą realizowane i nie będzie potrzeby cięcia kosztów czy też sięgania po środki zewnętrzne.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!