Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
20 lutego 2013

Jastrzębski szpital zaprasza do szkoły rodzenia

Jastrzębski szpital zaprasza do szkoły rodzenia
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W Oddziale Położniczo-Ginekologicznym jastrzębskiego szpitala utworzono Szkołę Rodzenia Matek i Ojców. Rodzice będą mogli skorzystać tam z przygotowania do porodu, a także wczesnej opieki nad dzieckiem.

W szkole rodzenia będzie można się nauczyć jak prawidłowo oddychać podczas porodu czy wykonywać ćwiczenia poprawiające kondycję w trakcie ciąży. Lekarze poprowadzą także specjalistyczne wykłady medyczne. Jak informuje szpital, jest to też dobra okazja do zapoznania się z personelem oddziału.

- To doskonała szansa, która ułatwia wybór miejsca, w którym kobieta decyduje się na poród – miejsca, które stwarza dla niej poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Korzystanie ze szkoły rodzenia jest bezpłatne, a przyszli rodzice mogą umówić się w dniu i godzinie dla nich dogodnej dlatego, że szpital stara się być elastyczny i otwarty na potrzeby przyszłych rodziców - wyjaśnia rzecznik prasowy szpitala, Alicja Brocka.

Na oddziale Położniczo-Ginekologicznym w trakcie porodu będzie można skorzystać z nowatorskiej metody gazu rozweselającego, który poprawia nastrój i działa przeciwbólowo.

- Kobieta otrzymuje jednorazowy ustnik i w czasie skurczu wykonuje kilka głębokich wdechów. Przyszłe mamy w różny sposób reagują na gaz. Jedne popadają w euforyczny nastrój, dobrze się czują, chce im się śmiać i są rozbawione. Inne reagują jak na lek przeciwbólowy. Nie zmienia im się nastrój, lecz skurcz boli zdecydowanie mniej - informuje jastrzębski szpital.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
sfrustrowana sprzed kilk21.02.2013 19:42

może się coś zmieniło wreszcie.....

:)20.02.2013 21:05

Otworzyć szkołę płodzenia z gazem rozweselającym!!!

wielebny20.02.2013 18:30

Dajcie ludziom godne człowieka jedzenie !!!!! A nie sucha kromka z margaryną. Z tego szpitala śmieją się w całym województwie!!!

jastrzębianka20.02.2013 17:04

szkoła rodzenia jest bardzo przydatna. Ja rodziłam w 2009 r. i uczęszczałam do szpitala na szkołę - ogromnie polecam - zwłaszcza położną panią Sobierajską

Adam20.02.2013 12:25

dobra szkoła :)

przodowy20.02.2013 12:03

myślałem że chodzi o szkołe uwodzenia :)