Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
20 lutego 2013

Jastrzębski szpital zaprasza do szkoły rodzenia

Jastrzębski szpital zaprasza do szkoły rodzenia
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W Oddziale Położniczo-Ginekologicznym jastrzębskiego szpitala utworzono Szkołę Rodzenia Matek i Ojców. Rodzice będą mogli skorzystać tam z przygotowania do porodu, a także wczesnej opieki nad dzieckiem.

W szkole rodzenia będzie można się nauczyć jak prawidłowo oddychać podczas porodu czy wykonywać ćwiczenia poprawiające kondycję w trakcie ciąży. Lekarze poprowadzą także specjalistyczne wykłady medyczne. Jak informuje szpital, jest to też dobra okazja do zapoznania się z personelem oddziału.

- To doskonała szansa, która ułatwia wybór miejsca, w którym kobieta decyduje się na poród – miejsca, które stwarza dla niej poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Korzystanie ze szkoły rodzenia jest bezpłatne, a przyszli rodzice mogą umówić się w dniu i godzinie dla nich dogodnej dlatego, że szpital stara się być elastyczny i otwarty na potrzeby przyszłych rodziców - wyjaśnia rzecznik prasowy szpitala, Alicja Brocka.

Na oddziale Położniczo-Ginekologicznym w trakcie porodu będzie można skorzystać z nowatorskiej metody gazu rozweselającego, który poprawia nastrój i działa przeciwbólowo.

- Kobieta otrzymuje jednorazowy ustnik i w czasie skurczu wykonuje kilka głębokich wdechów. Przyszłe mamy w różny sposób reagują na gaz. Jedne popadają w euforyczny nastrój, dobrze się czują, chce im się śmiać i są rozbawione. Inne reagują jak na lek przeciwbólowy. Nie zmienia im się nastrój, lecz skurcz boli zdecydowanie mniej - informuje jastrzębski szpital.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
sfrustrowana sprzed kilk21.02.2013 19:42

może się coś zmieniło wreszcie.....

:)20.02.2013 21:05

Otworzyć szkołę płodzenia z gazem rozweselającym!!!

wielebny20.02.2013 18:30

Dajcie ludziom godne człowieka jedzenie !!!!! A nie sucha kromka z margaryną. Z tego szpitala śmieją się w całym województwie!!!

jastrzębianka20.02.2013 17:04

szkoła rodzenia jest bardzo przydatna. Ja rodziłam w 2009 r. i uczęszczałam do szpitala na szkołę - ogromnie polecam - zwłaszcza położną panią Sobierajską

Adam20.02.2013 12:25

dobra szkoła :)

przodowy20.02.2013 12:03

myślałem że chodzi o szkołe uwodzenia :)