Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 lutego 2013

Ares i Lupo - policyjne psy przeszły szkolenie

Ares i Lupo - policyjne psy przeszły szkolenie
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W jastrzębskiej Komendzie Miejskiej Policji służbę pełnią cztery psy. Kilka razy w miesiącu są szkolone, by nie zapomniały swoich umiejętności. Niedawno dwa psy - Ares i Lupo - przeszli takie szkolenie ze swoimi przewodnikami.

Oprócz Aresa i Lupo, w jastrzębskiej policji służą Hajdi oraz Beti. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy w policji wszystkie psy musiały przejść z przewodnikami kilkumiesięczne specjalistyczne szkolenie. Teraz kilka razy w miesiącu utrwalają sobie umiejętności na szkoleniach.

- Poza czuwaniem nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta, czworonogi tropią przestępców oraz pomagają w znalezieniu materiałów wybuchowych. Zdobyte umiejętności muszą być utrwalane, dlatego psy kilka razy w miesiącu są szkolone pod czujnym okiem swojego opiekuna - informuje jastrzębska policja.

Głównymi elementami takich szkoleń są uczenie posłuszeństwa, tropienie oraz obrona. Pod koniec każdego z nich psy bawią się ze swoimi przewodnikami - co ma zacieśnić więzi emocjonalne, niezbędne do wspólnej pracy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
xxx21.02.2013 16:26

Ares to Bóg wojny, czyli szykują się jakieś zamieszki...

:]21.02.2013 15:58

"Proszę nie mówić do psa"

Junia21.02.2013 10:19

Pieski są bardzo madre i to dobrze, że wykorzystuje się je w takiej pracy.A kiedy napiszecie coś o pieskach ze schroniska.... :(