Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
21 lutego 2013

Niepełnosprawni przyjechali z Korei z medalami

Niepełnosprawni przyjechali z Korei z medalami
fot. Adam Nurkiewicz / olimpiadyspecjalne.pl

Podczas X Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych z koreańskim PyeongChang polska reprezentacja wróciła z aż 46 medalami. Wśród kadry znaleźli się dwaj zawodnicy z Jastrzębia, którzy przywieźli dwa złote i dwa brązowe medale.

W igrzyskach brało udział 2300 zawodników ze 111 krajów. Polska reprezentacja składała się z 41 sportowców. Nasi rodacy rywalizowali w narciarstwie biegowym, narciarskie zjazdowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych oraz hokeju halowym.

Wśród zdobywców medali byli również jastrzębianie, na co dzień ćwiczący w klubach sportowych Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych. Nasze miasto reprezentowali: Marta Wullert (1 złoty i dwa brązowe medale w łyżwiarstwie szybkim) oraz Szymon Jankowski (złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych

Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!