Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

12°
26 lutego 2013

Kolejna przegrana Jastrzębskiego z Effectorem

Kolejna przegrana Jastrzębskiego z EffectoremZdjęcie archiwalne

Po raz drugi drużyna Jastrzębskiego Węgla przegrała z Effectorem Kielce. Tym razem gospodarze pokonali jastrzębian 3:0. Stan rywalizacji 2:2. Już w sobotę w jastrzębskiej hali odbędzie się decydujące starcie.

Spotkanie w Kielcach nie rozpoczęło się po myśli jastrzębian. Miejscowi szybko wyszli na prowadzenie, które utrzymywali bardzo długo (6:2; 14:9). Pomarańczowi mieli dwie okazje do wyrównania wyniku, ale dobra forma zawodników Effectora pozbawiła ich złudzeń na wygraną w pierwszym secie. Dopiero przy stanie 19:19 dzięki kapitanowi Jastrzębia wynik się wyrównał. Końcówkę tego seta wykorzystali jednak gospodarze (25:22).

Druga odsłona miała podobny przebieg jak poprzednia. Kielczanie z początku wyszli na prowadzenie i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu pięcioma punktami. Później błędy gospodarzy pozwoliły siatkarzom z Jastrzębia nieco odrobić straty, ale nie na tyle by zremisować. W końcówce dzięki Matteo Martino udało się wybronić z pierwszej piłki setowej, ale druga została już wykorzystana przez gospodarzy (25:21).

Trzeci set dawał nadzieję na lepszą grę zawodników Lorenzo Bernardiego. Dzięki Łasce i Martino jastrzębianie z początku objęli prowadzenie (5:6), ale już na przerwę zeszli z jednopunktową stratą. Pomarańczowi starali się gonić rywali, ale mimo to kielczanie coraz bardziej powiększali przewagę aż do końca meczu.

Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:21, 25:18)

Effector Kielce: Zniszczoł, Milczarek, Kokociński, Danger, Penczev, Kozłowski, Sufa (libero) oraz Orczyk.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Violas, Martino, Polański, Malinowski.

Opinie (11)
Gość28.02.2013 10:40

Czy oni nie wiedzą, że grają o belgijskie czekoladki dla prezesa?

Do gość farmera z dołu27.02.2013 22:32

Wicemistrzostwo świata hahaha,to jest tak jak klubowe mistrzostwa świata w piłce nożnej gdzie Barcelona gra z klubami z Chin,Australi itp,itd także nie rozsmieszaj mnie tym tekstem.
Wygrali z samymi ciebiasami a w finale gdy mieli mocnego rywala to przegrali...
Oby przegrali z Kielcami u siebie to dopiero zobaczymy jak ich będziecie tłumaczyć farmerzy.

Gość27.02.2013 14:15

Do kibic. Masz rację, w końcu respekt w Polsce budzimy naszym 4-ligowym GKSem, a JW znieważają miato, bo w końcu, aż 2 razy przegrali z rzędu. Nie ważne, że cała Polska oglądała jak w Katarze zdobyli wicemistrzostwo Świata, teraz, aż dwa razy przegrali i nie zasługują by grać w tym mieście. Pozdrawiam prawdziwych kibiców, a nie sukcesu.

Damian26.02.2013 22:09

I znowu się sprawdziło że jak Łasko nic nie gra to drużyna też nic nie gra.
Bez jego dobrej gry ta drużyna jest przeciętniakiem ligi...