Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
26 lutego 2013

16 pieszych z mandatami, 30 innych z pouczeniami

16 pieszych z mandatami, 30 innych z pouczeniami
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek jastrzębscy policjanci prowadzili akcję, której adresatami byli piesi. Funkcjonariusze złapali aż 46 osób przechodzących przez ulicę w niedozwolonym miejscu.

We wczorajszą akcję zaangażowani byli jastrzębscy policjanci oraz strażnicy miejscy. Od godziny 8:00 funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na te miejsca, w których ruch pieszych jest wzmożony. Patrole oncentrowały się na tym, jak zachowują się kierowcy wobec pieszych, ale i uważnie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią obowiązujących przepisów.

- W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze ujawnili aż 46 przypadków przechodzenia przez pieszych w miejscu niedozwolonym. Szesnaście osób zostało ukaranych mandatami, wobec pozostałych zastosowano pouczenia - informuje jastrzębska policja.

Mandatami ukarani zostali także kierowcy. - Jeżeli chodzi o kierujących, to niestety też nie zawsze zachowywali się oni w porządku wobec niechronionych uczestników ruchu. Stróże prawa ukarali mandatami siedem osób, które nie ustąpiły pierwszeństwa oraz w sposób nieprawidłowy przejeżdżały przez przejścia dla pieszych - informauje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
mm27.02.2013 8:36

A kto wpisał 20 mld do budzetu tytułem zysków z kar? Ano rząd, no i to realizują.

Do POcieszenie26.02.2013 20:57

Tobie wszystko kojarzy się z Tuskiem? Może należy skorzystać z pomocy?

POcieszenie26.02.2013 20:13

trzeba karać, trzeba obciążać - chcecie mieć Donalda Tuska na tronie, chcecie czytać blogi Kasi Tusk i finansować posadki Józefa Bąka? No to musicie płacić, nie ma innej alternatywy.

Pieszy26.02.2013 12:23

Gdzie mam przechodzić przez ulicę, jeżeli na przejściu jest zaparkowany samochód? Chodzę ulicą bo chodniki na Wielkopolskiej zastawione są przez samochody, szczególnie na wysokości Góralskiej Chaty i podjazdu pod blok 108. Patrole policyjne przejeżdżają, ale nigdy nie interweniują.

cukero26.02.2013 11:55

Istnieją miejsca "niedozwolone", które są bezpieczniejsze, niż przejścia dla pieszych.

no26.02.2013 10:29

to co hajs sie teraz zgadza czy jeszcze kilka akcji?