Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
26 lutego 2013

16 pieszych z mandatami, 30 innych z pouczeniami

16 pieszych z mandatami, 30 innych z pouczeniami
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek jastrzębscy policjanci prowadzili akcję, której adresatami byli piesi. Funkcjonariusze złapali aż 46 osób przechodzących przez ulicę w niedozwolonym miejscu.

We wczorajszą akcję zaangażowani byli jastrzębscy policjanci oraz strażnicy miejscy. Od godziny 8:00 funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na te miejsca, w których ruch pieszych jest wzmożony. Patrole oncentrowały się na tym, jak zachowują się kierowcy wobec pieszych, ale i uważnie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią obowiązujących przepisów.

- W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze ujawnili aż 46 przypadków przechodzenia przez pieszych w miejscu niedozwolonym. Szesnaście osób zostało ukaranych mandatami, wobec pozostałych zastosowano pouczenia - informuje jastrzębska policja.

Mandatami ukarani zostali także kierowcy. - Jeżeli chodzi o kierujących, to niestety też nie zawsze zachowywali się oni w porządku wobec niechronionych uczestników ruchu. Stróże prawa ukarali mandatami siedem osób, które nie ustąpiły pierwszeństwa oraz w sposób nieprawidłowy przejeżdżały przez przejścia dla pieszych - informauje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
mm27.02.2013 8:36

A kto wpisał 20 mld do budzetu tytułem zysków z kar? Ano rząd, no i to realizują.

Do POcieszenie26.02.2013 20:57

Tobie wszystko kojarzy się z Tuskiem? Może należy skorzystać z pomocy?

POcieszenie26.02.2013 20:13

trzeba karać, trzeba obciążać - chcecie mieć Donalda Tuska na tronie, chcecie czytać blogi Kasi Tusk i finansować posadki Józefa Bąka? No to musicie płacić, nie ma innej alternatywy.

Pieszy26.02.2013 12:23

Gdzie mam przechodzić przez ulicę, jeżeli na przejściu jest zaparkowany samochód? Chodzę ulicą bo chodniki na Wielkopolskiej zastawione są przez samochody, szczególnie na wysokości Góralskiej Chaty i podjazdu pod blok 108. Patrole policyjne przejeżdżają, ale nigdy nie interweniują.

cukero26.02.2013 11:55

Istnieją miejsca "niedozwolone", które są bezpieczniejsze, niż przejścia dla pieszych.

no26.02.2013 10:29

to co hajs sie teraz zgadza czy jeszcze kilka akcji?